20.5.
Zítra výlet do Lysic na zámek, děti na začátku dostanou 45,- Kč jako kapesné, jak jsem psala (původně na přednášku o bezobalovém hospodaření, pak zaplatila škola).

15.5.
Dva dny nebudu ve škole, učit bude pí asistentka.

13.5.
Dnes jsme psali opakovací testík z prvouky a musím děti pochválit - je vidět, že se učily a základy si pamatují.

21.5. edukační prohlídka zámku Lysice s průvodcem - Zámek s pastelkami
Odjezd autobusem v 8:30, prohlídka 9 - 10h, potom procházka lysickým parkem, návrat v 12:30. S sebou svačinu, pití, oblečení vhodné do přírody. Vše bude hrazeno ze školního projektu. Ráno přijít v běžný čas do školy.

10.5.
Pro vystupující skupinu sraz v neděli již v 14h kvůli zkoušce. S sebou bílé tričko a tmavé nožky.
Dozvěděla jsem se, že přednáška o bezobalovém hospodaření se hradila ze školních projektů. Proto navrhuji, že vybraných 45,- Kč nechám na výlet do Lysic a dám dětem jako kapesné. Kdo nesouhlasí, prosím napište, pošlu peníze zpátky. Děkuji.

7.5.
Děti mají zápis v deníčku o dvou platbách - prosím zaplatit do pátku. Částka 36,- Kč je doplatek dopravy na kurzy plavání, 45,- Kč je za přednášku o bezobalovém hospodaření, která proběhne v pátek na naší škole. Součástí je i ochutnávka oříšků a sušeného ovoce. Prosím tedy o 80,- Kč. Děkuji.

6.5.
Děkuji všem, kteří se rozhodli vystupovat na sokolské slavnosti pro maminky, velice si toho vážím.

29.4.
V pátek naše třída vyhrála soutěž v módní přehlídce - dostali jsme poukaz na pizzu. Ve vhodné době poukaz použijeme. Doufám, že se všem zúčastněným akce líbila a zanechala v nás něco málo z informací a dojmů, které jsme si pak mohli odnést a ještě o nich popřemýšlet.

Zítra je čtenářská beseda, ve středu státní svátek, v pátek 5 chlapců jede na školní sportovní soutěž.

26.4.
Dnes se koná Eko jarmark v 15h, jste srdečně zváni! V 16h začíná přednáška o palmovém oleji, v 17h potom o bezobalovém hospodaření.
Děkuji všem rodičům a dětem, kteří se zapojili do tvořivé soutěže, výrobky, které jste vymysleli a stvořili, jsou fantastické.

V neděli 12.5. se v sokolovně slaví Den matek. Byli jsme osloveni, abychom přispěli krátkým vystoupením. Vzhledem ke kladným ohlasům na naši besídku na konci 1. tř. jsme se rozhodli oprášit cvičení s básněmi Petra Ebena. Prosím Vás o vyjádření, zda Vaše dítě může v daný den na oslavě účinkovat. Prosím, abyste zapsali do deníčku. Děkuji a pěkný víkend přeji.

23.4.
Zítra budeme tvořit modely na přehlídku, která bude v pátek na EKO jarmarku, prosím, ať děti donesou něco málo odpadového materiálu (krabičky, kelímky, látky...) na výrobu, možno i tavnou pistoli.

Ve čtvrtek se koná již tradiční sběr plastů po Svitávce - jako loni jdeme i letos na cyklostezku. S sebou pracovní rukavice, svačinu, pití, pracovní oblečení dle počasí, 8 - 11:40, tedy zkrácené vyučování.

17.4.
Děkuji za vyplněné výzvy malého hrdinství.
V úterý kružítko, budeme kroužit kružnice.
Přeji Vám všem krásné velikonoční svátky!

10.4.
Děti dostaly dvě publikace z nakladatelství Pierot s procvičováním na prázdniny. Pokud nemáte zájem, publikace vraťte, jinak stačí poslat peníze. Tatáž nabídka byla loni i předloni.

9.4.
Výzva malých hrdinství - tak se jmenuje projekt, o kterém Vám děti přinesou informace a do kterého se zapojila i naše ekoškola. Prosím, věnujte těmto výzvám svoji pozornost. Úkoly se plní týden - tedy od zítřka do příštího úterý. Děkujeme, že se zapojíte!

5.4.
Včera děti dostaly testík z převodů jednotek. Nedopadl nejlépe, přestože děti měly k dispozici tabulky převodů v PS. Necháme uležet a zase se k tomu někdy vrátíme.

29.3.
Děti se chystají na běžecké závody, budou chodit běhat na cyklostezku. Na to jsou potřeba dvouhodinovky - 2. a 11.4. V po 1.4. je proto místo TV hodina AJ za úterý.

V pondělí jsou třídní schůzky - zde je orientační rozpis podle toho, jak jste psali do deníčků. Velká část z vás by chtěla přijít již v 15h. Pokud nepotřebujete nic důležitého řešit individuálně, je to možné. Jinak prosím, abyste přišli až po 16h, bude volněji. Děkuji. A pokud může velká většina rodičů takto brzy, můžeme se na příště domluvit na dřívějším čase, třeba 14 - 16h.
15h - Kotoučková, Hrubá, Hausmanová, Plevač, Řehůřková, Jeřábková, Kupsová, Kubínová, Pantůček, Růžička
15:30 - Pernica, Poláková
16h - Michálková
16:30 - Melšová, Raušová


26.3.
Vyhodnotili jsme dnes matematického klokana, každý dostal test domů, můžete doma nad úlohami dodatečně popřemýšlet. Na osvědčení o účasti najdete počet bodů a pořadí ve třídě. Gratulujeme Káje K. za nejvyšší počet bodů!

25.3.
Dne 1.4. budou třídní schůzky k třetímu čtvrtletí v době 15 - 17h. Prosím, připište čas, který by se Vám hodil, děkuji. Půjde hlavně o informace o prospěchu, o škole v přírodě a dalších chystaných akcích. Pokud se Vám termín nehodí, je možné domluvit si konzultaci jindy.
Dnes Vítání jara a vynášení Moreny, v 16h od školky.

22.3.
Dnes byl úspěšně ukončen výcvik plavání, děti dostaly mokré vysvědčení. Pochvalte je, udělaly velký pokrok! A pěkný víkend všem.

20.3.
Dnes děti vypracovávaly soutěž Matematický klokan - kategorie Cvrček (2. a 3. roč.)
Včera a dnes proběhla čtenářská dílna s časopisem Čtyřlístek, zítra ještě děti budou tvořit komiks, pak se vypravíme do Blanska na představení. Zítra: pouzdro, svačina, pití, slušné oblečení, 8 - 12:35.
V pátek poslední plavání, děti si mohou s sebou vzít nafukovací či stříkací hračky.

19.3.
Ve čtvrtek jedeme na divadelní představení Čtyřlístek a talisman moci do kina Blansko. Jedeme v 9h vlakem, zpět budeme ve 12h. Končíme normálně v 12:35.

15.3.
Dnes s námi byla naposledy Míša, která se svojí sestrou přechází na jinou školu. Je nám to líto, protože si v naší třídě rychle našla kamarádky. Přejeme ji všechno dobré a nás je opět 25.

11.3.
Mrzí mě, že dnes téměř polovina dětí neměla obrázek do AJ. O přestávce si tu v novinách něco našly nebo dostaly od spolužáků, takže pracovat pak mohli všichni, ale je to opravdu nepříjemný stav a doufám, že se nebude opakovat nijak často.

8.3.
Děti mají v deníčku k podpisu plán akcí na další dny. Zde jen stručně:
- po - plavání, 2h angličtiny
- st - Zayferus - ukázka dravců a sov
- čt 21.3. - divadelní představení v Blansku
Do středy donést 170,- Kč. Děkuji.

Moc chválím všechy recitátory básní, recitační besídka měla opravdu dobrou úroveň. Děti už se nestydí předstoupit před ostatní, umí mluvit pomalu a výrazně, přednes je čím dál lepší. A dokáží se naučit i poměrně dlouhé texty, to se potvrdilo.

7.3.
Zítra plavání, s sebou jen to plavání, potom budeme dodělávat výrobky z Pč.
V pondělí též plavání (náhradní za pololetní prázdniny), potom dvě hodiny AJ.

27.2.
Průběžně pracujeme na PL Zlobidlo na VS po M. První cvičení jsme dělali včera společně, přesto v něm měly děti mnoho chyb. Bohužel nepozornost se nevyplácí, často stejnou chybu udělaly v dalších cvičeních. Mají provést opravu do ČJ1, celá slovní spojení.

20.2.
V pátek bude možno zakoupit drobnosti z nadace Život dětem (Srdíčkové dny), 30,-, 35,- Kč. Výtěžek jde na léčbu vážně nemocných dětí.

8.2.
Od některých dětí jsem ještě nedostala přihlášku na školu v přírodě - prosím donést hned po prázdninách. Do 20.2. by se měla zaplatit záloha na švp 1.200,- Kč. Prosím, pamatujte na to. Kdo potřebuje, je možné posunout termín do konce února, budu ráda, když mi toto napíšete do deníčku. Děkuji a přeji milý týden s dětmi.

7.2.
Omlouvám se za výpadek úkolů na stránkách, mám služební počítač v opravě. Všechny úkoly jsem doplnila, hlavně kvůli nemocným, kterých je čím dál víc. V sekci najdete i info na prázdniny, ale děti ať si hlavně odpočinou :-).
Zítra plavání, nic jiného zítra potřebovat nebudou. Pěkné dny!

4.2.
Dnes fotovečer v naší třídě.
Ve středu sportovní den školy. Info v deníčcích. Některé děti jedou lyžovat do Hodonína, většina jede bruslit do Blanska. Sportu zdar!

31.1.
Zdárně jsme si rozdali pololetní vysvědčení, všem blahopřeji a doufám ve stejně pěkné výsledky i na konci roku :-).
Děti si vyhotovily vlastní sebehodnocení, mohou se jím inspirovat pro příští půlrok.
Mají též u sebe pozvánku na pondělí, kdyby se ztratila, stálo tam toto:
Zveme Vás na prezentaci fotek za 1. pololetí 3. třídy.
KDY: 4. února v 17:30h
KDE: v naší třídě
Těšíme se na Vás!

30.1.
Přes prázdniny dopsat Písanku 1.
Ukončili jsme pásmo Policejních pohádek. Doufám, že si na příběhy děti vzpomenou v situacích, kdy to bude třeba a pomohou jim v rozhodování, jak se správně zachovat.
Začínáme číst mimočítankovou četbu - Děti z Bullerbynu.
Zítra jsou první dvě hodiny - ČJ, M, potom na dvě hodiny odcházíme do parku bruslit a užívat si sněhu, poslední hodinu rozdáváme vysvědčení.

29.1.
Přestože se v matematice věnujeme geometrii, stále prosím doma procvičujte násobilku, tu nesmíme zapomenout!
V parku dnes bylo nádherně, led klouzal a sníh byl bílý. Využijte krásného počasí a posílejte děti ven, ať si provětrají hlavy a plíce, když už o nich ve škole mluvíme...

28.1.
Zítra půjdeme na 4. a 5. hodinu ven do parku, s sebou brusle a teplé zimní oblečení, budeme bruslit a stavět sněhuláky. 
Příští pondělí bude v naší třídě promítání fotek za první pololetí, ať vidíte, jak děti tráví svůj čas ve škole :-).

24.1.
Děti včera dostaly dotazník z jazykového LT centra, prosím vyplňte a pošlete zpět. Děkuji.
Připomínám, že vybíráme 170,- Kč na divadlo.
Zítra plavání, sraz opět v 7:20 ve škole. Děti mají ve škole pouzdro, nic jiného potřebovat nebudou.

21.1.
Vybíráme 170,- Kč na divadlo Brno.
Ve třídě se objevily vši, prosím o důkladnou kontrolu hlavy a popřípadě okamžitou léčbu. Děkuji.
Ve středu je místo TV hodina VV - s sebou papírovou krabičku velikosti Granka, 2 prázdné důlky od léků. Budeme dělat rodinného Baterkožrouta.
Zveme na ODPOLEDNE DESKOVÝCH HER, ve čt 24.1. v 16-18h v naší třídě. Možno vzít s sebou malé občerstvení. Zváni jsou všichni.

15.1.
Děti mají v deníčku důležitou zprávu o začínajícím plaveckém výcviku, také přihlášku. Prosím přečtěte, podepište, vyplňte a do pátku prohlášení pošlete. Plavání je povinnou součástí výuky, neúčastnit se lze pouze ze zdravotních důvodů. První plavání je už tento pátek. O účasti 3.tř se rozhodlo teprve včera na základě toho, že je žádoucí začínat s výcvikem u menších dětí, ideálně 2., 3.tř. Děkujeme za pochopení.
S sebou plavky, ručník, sprchový gel, desetikorunu na skříňku, kdo chce - koupací čepici, přezůvky, plavecké brýle.

11.1.
Dnes jsme začali opakovat na písemnou práci z ČJ, která bude v úterý. Hledejte v PS s.93, 94, v pondělí budeme pokračovat. Uděláme i  95/1,2 na zopakování souvětí a větných vzorců. Děti si dělaly značky u učiva, které jim nešlo a potřebují procvičit.

Zde jsou informace z třídních schůzek 7.1. a znění přihlášky na švp:

Plánované akce:
24.1. Odpoledne deskových her, 16-18h
4.2. Prezentace fotek z 1. pololetí
25.2. Mahenovo divadlo Brno - Poklad na ostrově, 170,- Kč, dopravu vlakem zaplatím z třídního fondu (jedeme společně s 2. a 4. tř.)
21.3. Divadlo Blansko - Příběhy Čtyřlístku
Třídní fond
Za peníze vydělané na jarním jarmarku jsme byli na minigolfu v Letovicích. Dále jsem z fondu doplácela dopravu na bruslení, vybraná částka nestačila. Také jsem dokupovala drobný materiál na výrobky na vánoční jarmark. Nyní je ve fondu částka cca 3.300,- Kč.
Prosím o obnovení pomůcek, které pravidelně ve škole používáme - nůžky, lepidlo, mazací tabulka + fix, velké pravítko, tužka č. 3., od středy začínáme blok geometrie.

Přihláška dítěte na výukový pobytový program
Přihlašuji mého syna/moji dceru ........................................................
na výukový pobytový program Plavba kapitána Zdravsona, který bude
probíhat na Moravci - Penzion U Výletů, termín 10. - 14.6.2019
Více info na www.lipka.cz/rozmarynek-vyukove-programy-pobytove
Cena je 2.200,- Kč + doprava autobusem
Zálohu 1.200,- Kč uhradím do 20.2.2019.
Další platba proběhne během měsíce května.
Ve Svitávce dne............................
Podpis zákonných zástupců žáka..........................................................

3.1.
V pondělí 7.1. se konají individuální třídní schůzky od 15 do 17h
. Plánovaný program: informace o prospěchu, plánované opakovací písemky, pomůcky, vyúčtování třídního fondu, plánované akce třídy, škola v přírodě. Prosím o podpis v ŽK i v deníčku, můžete připsat dobu, která se Vám hodí.

21.12.
Přeji Vám všem krásné Vánoce, hodně zdraví a radosti. A ať nám ten rok 2019 přinese jen samá milá překvapení.

20.12.
Zkoušeli jsme diktát na VS po B - jedniček bylo asi osm, ostatní jsem neznámkovala. Nejtěžší je odhalit slova příbuzná ke slovu BÝT, bude to dětem asi chvíli trvat. Procvičujte, vysvětlujte. Opravu je nutné napsat vždy celou - tedy slovní spojení, které dává slovu smysl, např: přibít hřebík x přibýt do třídy.

19.12.
Do deníčku jsme si obrázkovým písmem zapsali, co je třeba mít v pátek na vánoční besídku. Překlad: cukroví, dáreček (raději už zítra), hrneček s oblíbeným čajem, jablíčko. Jeníček ještě navrhl sváteční oblečení a většina dětí tento návrh nadšeně odhlasovala :-). Takže to bude v pátek opravdu sváteční...
Dnes proběhl vánoční florbalový turnaj a náš tým Bílí tygři získal hned dva diplomy - za 3. místo a za statečnost postavit se starším žákům. Byla to pro ně jistě velká zkušenost a zážitek, a to i pro fanoušky, kteří zodpovědně fandili.

17.12.
Zítra bruslení, pak ČJ (máme v lavici VS a pouzdro) a HV.
Do středy je možné donést do školy krmení pro opuštěná zvířata z útulků.

14.12.
Máme za sebou středeční vánoční jarmark, doufám, že jste si ho užili a nakoupili pěkné, chutné a voňavé dárečky. Bylo za tím mnoho práce, proto děkuji všem, kteří se jakýmkoli způsobem na tomto podíleli. Utržilo se 21.000,- Kč, 13.000,- škola věnuje postižené holčičce Terezce a její rodině.
Plán na příští týden:
- v pondělí je AJ místo TV
- v úterý je vánoční bruslení 8-10h, potom ČJ a HV
- ve středu AJ a ČJ, potom vánoční florbalový turnaj 1. stupně
- ve čtvrtek se normálně učíme
- v pátek vánoční besídka s dárečky, vánoční zvyky, kdo chce, může si nachystat kulturní či sportovní vystoupení :-). Prosím myslete na dárečky pro vylosovaného spolužáka či spolužačku.

11.12.
Dnes jsme se začali učit vyjmenovaná slova po B, Postupně je potřeba naučit se celou řadu slov, můžete začít trénovat :-).
Ve druhé hodině proběhl Vánoční program, kde si děti připomněly vánoční příběh o narození děťátka v Betlémě. Viděly kadidlo, přivoněly si k myrze, vyrobily si vánoční hvězdičky, kterými si ozdobíme vánoční stromeček ve třídě.
A pak jsme pekli vánočky - za pomoc moc děkujeme pí Podsedníkové a pí Matuškové! Provoněli jsme celou školu, vánočky jsou jak malované. 

7.12.
Ve středu bude od 16 do 18h vánoční jarmark na školním dvoře, jistě o něm víte a chystáte se přijít. Součástí bude i živý betlém s dětmi ze 2. a 3. tř. Některé děti dostaly lísteček s informacemi, prosím s podpisem poslat zpět. Kostým zajišťovat nemusíte, bude tu k půjčení.
Děkujeme za spolupráci a těšíme se, že si přijdete nakoupit drobnosti vyrobené vašimi dětmi. V úterý se ještě chystáme péct vánočky (pokud by někdo chtěl přijít motat s dětmi těsto, je vítán) a máme hotovo.


6.12.
Ve třídy zbylo pár vykrajovátek, ke kterým se nikdo nehlásí, tak pokud vám budou chybět, ozvěte se.

3.12.
Zítra bruslení. Po návratu budeme mít ČJ a M, věci si děti nechaly v lavicích ve škole.

30.11.
Děkujeme všem maminkám, které nám přišly pomoci při vyšívání vánočních přání, a přejeme jim, ať i jim někdo v předvánočním čase pomůže, že, děti? Někdy to byl boj, to vyšívání, ale zvládli jsme to :-).
V pondělí je místo TV opět AJ, v úterý je bruslení.
Příští týden bude možnost zakoupit si u děváťáků magnetické záložky za 40,- Kč a propisky za 35,- Kč na podporu Fondu Sidus (podpora postižených dětí).
Pěkný víkend!

27.11.
Zítra čtenářská beseda! Čtenářské deníky a knížky s sebou! 
V pátek 30.11. budeme od 10h vyrábět vyšívaná přáníčka na vánoční jarmark. Rádi uvítáme maminky či babičky, které nám pomohou s navlékáním nití, součky a dalším šmodrcháním :-). 

20.11.
Ve třídě řešíme poslední dobou problém zapomínání - pomůcek i domácích úkolů. Občas něco opomenout je normální, nicméně čeho je moc, toho je příliš. Proto zavádíme záznamový list zapomínání - 3 záznamy = poznámka do deníčku. Prosím, věnujte tomu svoji pozornost. Věřím, že se děti srovnají a budeme dál fungovat zase normálně, bez zbytečného zdržování, omlouvání, přepisování, obtěžování druhých. Děkuji za spolupráci.
Na čtvrtek do Pč bramboru a vánoční vykrajovátka.

18.11.
Zítra se konají hovorové hodiny naší třídy, a to od 16 do 18h (dříve nemohu, máme klasifikační poradu). Vzhledem k ředitelskému volnu neproběhla domluva na časové rozložení Vašich návštěv, ani jsme nepostoupili v učivu a dalším hodnocení. Proto nechám před třídou lístečky se základními informacemi o dětech i všeobecné informace třídní. Komu tyto informace stačí, poprosím ho o podpis do prezenční listiny a nemusí čekat na individuální konzultaci. Děkuji a těším se na setkání.

12.11.
Zítra bruslení, s sebou žádné učení.
V sekci DÚ najdete úkoly na pondělí. S dětmi stále procvičovat násobilku, písemné sčítání i odčítání. Pravidelně nahlas číst. Ve středu 28.11. bude čtenářská beseda - dokončovat zápisy přečtených knížek.

8.11.
Diktát z ČJ dopadl dobře, prosím o opravy. Pětiminutovka z násobilky dopadla hůře, procvičujte hbité počítání, zatím jsme do ŽK nepsali.

7.11.
Prosím podepsat v deníčku zprávu tohoto znění:
Vážení rodiče, z důvodu stavebních úprav ve třídách (nové rozvody internetové sítě) je vyhlášeno ředitelské volno na dny 14. - 16.11.2018. V úterý 13.11. bude bruslení (přeloženo z 20.11.), konec vyučování v 11:40. Děkujeme za pochopení.
Prosím o podepsání ŽK (zprávu o TS).

5.11.
Zítra je bruslení.
Většina tříd z naší školy má dnes třídní schůzky. My jsme se sešli již v září, proto bude naše třídní schůzka až 19.11. Půjde o individuální setkání s hodnocením prospěchu a chování dětí. Opět pošlu časový plán.

2.11.
Příští týden:
Po - místo TV je AJ
Út - bruslení + ČJ a HV, s sebou brusle, helmu, rukavice!
Pá - přinést vylisované listí

1.11.
Na bruslení vybíráme 150,- Kč, protože: 10,- Kč bruslení   x4
                                                            asi 25,- Kč bus         x4....................tedy asi 140,- Kč, platba za pana trenéra se rozpočítá nakonec.  

31.10.
Dobrý den, doufám, že jste si měli čas během prázdnin popovídat o zážitcích z Prahy. Chci všechny účastníky moc pochválit za disciplínu a spolehlivost. Nejen že jsme si užili krásnou Prahu a dověděli se mnoho nového, ale také jsme si potvrdili, že společně zvládneme hodně. A tak můžeme plánovat dál :-). Také máme fotky, jistě se k vám dostanou.

Příští týden začíná výuka bruslení v Boskovicích . Bude to 1x za 14 dní v úterý 6.11., 20.11., 4.12., 18.12. Autobus odjíždí vždy v 8 hod, část výuky bude probíhat s trenérem. V daném týdnu se pondělní hodina TV změní na hodinu AJ. Prosím, nachystejte si brusle!

25.10.
V deníčku najdete tuto zprávu:
Čeká nás 6-ti hodinová prohlídka města. Vzhledem k bezpečnosti dětí nebude žádný rozchod. Nebude tudíž možnost nákupu suvenýrů pro celou rodinu. Je možnost zastavení v Mc Donald´s na malý oběd. Proto, prosím, akceptujte výši kapesného do 200,- Kč, předejdeme tím nervozitě dětí, že musí utratit peníze a dovézt domů dárky - opravdu na to v Praze nebude prostor. Děkujeme za pochopení.
S dětmi jsme opakovaly zásady bezpečnosti - držet se ve skupině, první a poslední děti budou označeny refl. vestami, na ruce budou mít tel. číslo učitele pro případ ztracení, přehráli jsme si scénku, jak se zachovat v náročných situacích. Jsme připraveni. Prosím nezaspat :-)

23.10.
Dnes jsme psali testík na násobení 9 - dopadl velice dobře, chválím! Násobilku budeme dál procvičovat, ale pokračujeme počítáním dvojciferných čísel, písemným počítáním pod sebou.
Přepis v ČJ ovšem dopadl podstatně hůře - ústně jsme probrali v uč. 114/1b - párové souhlásky, pak děti měly cvičení opsat - a to dobře nedopadlo. Chyby dělají v párových souhláskách i v přepisu. Známka je orientační, nebudu psát do ŽK. Cvičení opravit i s odůvodněním (jiný tvar slova) a párové souhl. stále procvičovat i s odůvodňováním (až sešit dostanou). To samozřejmě souvisí se slovní zásobou, kdo čte, má výhodu!

19.10.
Včera jsme s celou školou důstojně oslavili sté výročí republiky. Každá třída odprezentovala své téma - T. G. Masaryk, Móda a sport za první republiky, Demokracie, Významné osobnosti.... Celé setkání jsme zahájili zpěvem státní hymny. Děti se dozvěděly mnoho nového a zajímavého.
Dnes jsme vyrobili podzimní skřítky - uhnízdili se v parčíku u školy :-).
V deníčku najdete informace k pátečnímu výletu do Prahy.

16.10.
Dnes byl velmi plodný den - děti předvedly výborně naučené básně Jiřího Havla, užily jsme si to. Také přinesly pěkné obrázky k naší státní hymně a vytvořily půvabný plakát s dalšími zajímavými informacemi. Určitě se na něj přijďte podívat v pátek na Jablkobraní. Děkuji všem rodičům za spolupráci.

9.10.
Učili jsme se dnes psát houslový klíč. Dětem šel nad očekávání dobře, snažily se!
Příští pátek proběhne ve škole Jablkobraní - podzimní dílničky a kavárna. Prosíme o malou spolupráci - kdo má, ať přinese do školy malou PET lahev 0,5l. Děkujeme.

8.10.
V matematice se soustředíme na zlepšení násobilky - stále procvičujte řady násobků i příklady. Dnes jsme opakovali a počítali na známky násobilku 2 a 3 - i zde mají některé děti rezervy. Na zítřek zopakujte násobilku 4 a 5. Násobilka se upevní jedině stálým opakováním.

5.10.
Dnes jsme navštívili výstavu na OÚ - 100 let ve Svitávce, velice se hodila k probíranému učivu Náš domov, naše obec. Děti opravdu zaujala, hlavně staré fotografie jim známých míst. Výstava je volně dostupná v otvírací době úřadu - doporučujeme! Také jsme mluvili o volbách.
V Pč jsme vyráběli papírové draky, připomínám dnešní Drakiádu na Skalkách, počasí je víc než příznivé.
Děti dostaly první informace o jednodenním výletu do Prahy - prosím o návratku.
V AJ jsme psali první test, vždy ho pošlu domů na prohlédnutí a podepsání a vyberu si zpět.
Pěkný podzimní víkend!

25.9.
Některé děti dostaly k podpisu Souhlas s vystavením kresby na výstavě - prosím vrátit zítra nebo pozítří.

23.9.
Dobrý den, připomínám zítřejší třídní schůzky v 17h v naší třídě.

20.9.
V rámci Prv a Pč jsme byli na vycházce po okolí a sbírali jsme přírodniny pro zítřejší VV, kde budeme pracovat s přírodním materiálem. Možno pokračovat i odpoledne a přinést do školy.

14.9.
Platby za pracovní sešity do 3. roč.:
Matematika 1           59,-
Matematika 2          59,-
Prvouka                   82,-
Český jazyk             89,-
Písanka 1                  15,-
Písanka 2                 15,-
Početníček              25,-
Chit Chat (Aj)         233,-
------------------------------------------------
                               577,- Kč

Vzhledem k poměrně vysoké částce lze rozdělit na dvě splátky - první do konce září, druhou do konce listopadu. Děkuji.

13.9.
Zdá se, že minigolf byl výborná volba, všechny nás to bavilo. Děti hrály v týmech a moc se snažily, soustředily se, přemýšlely, povzbuzovaly se, tleskaly a smály se. Všem doporučujeme! Na náměstí jsme si koupili zmrzlinu nebo ledovou tříšť a ještě nám nějaké peníze zbyly.
Jako každým rokem se v září sejdeme na úvodní třídní schůzce - v pondělí 24.9. v 17h (asi na půl hodinky :-)). Návrh programu:
- nový předmět Anglický jazyk - jak probíhá vyučování a jak se doma připravovat
- škola v přírodě a další akce
- různé

12.9.
Zítra výlet do Letovic, sraz v 7:40!
Děti se dnes dověděly, že letošním rokem je bude provázet nerozlučná dvojice Mach a Šebestová. Dostaly knížečky, které budou mít ve škole, úkoly v nich si mohou kdykoliv vyplňovat, písničky se budeme učit průběžně.

11.9.
Ve škole se objevily vši, prosím zkontrolovat hlavy a v deníčku podepsat, že je to v pořádku. Děkuji.
Začínáme opakováním z 2. ročníku. Prosím o procvičování hbitého počítání do 10, pak do 20 bez přechodu (14-4) i s přechodem (14-6, 9+5). Děti by také měly opět začít s pravidelným hlasitým čtením, aspoň 15 min denně.

10.9.
Děti mají v deníčku informace o čtvrtečním výletě - prosím podepsat.
Tvořili jsme nová třídní pravidla.

7.9.
V pondělí dle rozvrhu, připomínám tělocvik (cvičení úbor), pravděpodobně se půjde ven.
V TV bude děti učit pí uč. Plevačová, na angličtinu se děti dělí do dvou jazykových skupin pod vedením pí uč. Kroupové a mě.
Přeji pěkný víkend!

6.9.
Dnes děti dostaly pracovní sešity, prosím obalit. Peníze za ně začneme vybírat až příští týden.
Malovali a kreslili jsme obrázky do svitáveckého kalendáře - dětem se to opravdu moc povedlo!
Zítra už jedeme podle rozvrhu, k tomu přibalit všechny sešity, budeme si je nadepisovat.
Zítra se též budeme přesazovat a povídat si o prázdninách (kdo má prázdninový deník, tak s sebou).

5.9.2018
Krásný nový školní rok všem! Sešli jsme se dnes všichni, tedy je nás nadále 25+2.
Zítra ještě nenosit učebnice, s sebou jen prázdnou aktovku na pracovní sešity + ŽK, pouzdro, deníček. Zítra i pozítří je vyučování do 11:40, příští týden už podle rozvrhu.
Pomůcky si donést do školy nejlépe do pondělí. Děkuji.

30.8.
POZOR! - 3. a 4.9. je ředitelské volno z důvodů stavebních úprav - zahájení je až ve středu 5.9.

5.9. - vyučování 8:00 - 8:45
6.9. - 8:00 - 11:40
7.9. - 8:00 - 11:40

27.8.
Pomůcky do 3. tř.
(stejné jako před rokem):
Výtvarný kufřík: vodovky, tempery, plochý a kulatý štětec, kelímek, hadřík, triko na převlečení, voskovky, plastelína, lepidlo, barevné papíry
Pouzdro:
více tužek č. 1,2,3, pero 2x, pastelky, guma, ořezávátko, pravítko, nůžky
Sešity:
malý linkovaný deníček na DÚ, linkovaný sešit A5 č. 512 - 5x, č. 513 - 5x, velký nelinkovaný sešit A4 na G, velký linkovaný sešit A4 na angličtinu, čtenářský deník (již zavedený), průhledné tvrdé folie A4, A5 (navléknou se na stránku učebnice), obaly na učebnice a sešity, stíratelná tabulka s popisovačem

Do společných zásob hromádka novin, ubrousky na smrkání

Dále přezůvky, ručník, do TV - tričko, kraťásky, tepláky, mikina, tenisky na ven, cvičky dovnitř

Vše pokud možno podepsat, označit!

18.8.
Slavnostní otevření haly v sobotu - pozor pozor:
O podobě a provedení  akce stále jednáme  a v tuto chvíli to vypadá takto:
Sraz muzikantů (Vítek, Matyáš, Nela, Markétka) ve 12h ve třídě.
Sraz ostatních zpěváků ve 12:30 ve třídě.
Ve 13h se přesuneme do sportovní haly na technickou a zvukovou zkoušku s mikrofony. Vím, je to organizačně náročné, ale byla by škoda, kdyby se naše píseň ztratila v prostoru.
Děkuji za pochopení a spolupráci!
Příští týden Vám zavolám, zda s akcí počítáte či Vám to nevyjde. Pokud už víte, budu ráda, když mi napíšete zprávu na můj mail. Děkuji a mějte se pěkně. JS
PS: Kdyby se našli nadšení sourozenci, kteří by nám chtěli s písničkou vypomoci, tak je to klidně možné... Stačí příslušné barevné tričko a čepice.

30.7.
Milí rodičové a milé děti,
prázdniny utíkají jako voda a já jsem Vám ani nestačila poděkovat za krásný konec školního roku - za všechny ty kytičky a dobroty. Tak moc děkuji!!! Doufám, že se máte dobře a že si třeba i někdo z vás založil prázdninový deník (jako loni), zapomněli jsme se totiž na tom společně domluvit. Minulý rok se vám moc povedli! Ale ještě není pozdě, ještě máme celý měsíc před sebou - a tak hurá papír, pero, pastelky - a pište, malujte, lepte, bude se vám lépe o prázdninách povídat, až se zase sejdeme. (Ke komu se tato zpráva dostane pozdě, nic se neděje, prázdnin ještě bude...)

A teď POZOR POZOR - 25.8. slavnostní otevření sportovní haly a naše vystoupení s Písní o Africe!!!
Prosím všechny žáčky, kteří budou moci, aby se dostavili do školy 25.8. ve 12:45 ke generální zkoušce, muzikanti i se svými nástroji (prosím zvláště je, aby si doma píseň občas přehráli). S sebou barevné třičko a čepici.

Zahájení je ve 14h, my však vystoupíme až v 16:05. Bude tedy na vás, zda po zkoušce půjdete rovnou do haly, či se ještě stavíte doma.
Čím více nás bude, tím lépe! Děkuji za spolupráci a věřím, že se nám to pěkně podaří!
Mějte se krásně a těším se. JS

28.6.
Dnes v 16h třídní besídka, sraz dětí už v 15:50. S sebou trička a čepice (kdo nemá ve škole) a dobrou náladu!
Zítra jen pouzdro a obal na vysvědčení, konec v 9:40.

Krásné prázdniny všem!

26.6.
Dnes jsme hodně uklízely, děti si odnesly kufříky, TV úbory a výtvarné práce. Učebnice pro 3. třídu dostanou až zítra - proto s sebou prázdnou aktovku. Ráno si přečteme pohádku O lakomé Barce a potom se vydáme do sokolovny na představení stejné pohádky v podání školního pěveckého a hereckého sboru. Potom půjdeme ven a budeme se věnovat hostům z Brna, mým bývalým žáčkům. Konec normálně v 11:40h.

22.5.
Děti mají v deníčku podrobné informace na příští týden, prosím pročtěte si. Už se neučíme, nosíme učebnice, uklízíme třídu.
Středeční cestovné k hasičům jsem zaplatila z třídního fondu, zůstává nám tam 456,- Kč. Kromě toho máme ještě stále 2.100,- Kč z velikonočního jarmarku. Plánovali jsme je utratit za minigolf v Letovicích, ale nakonec k tomu z časových důvodů nedošlo, akcí bylo hodně.
Prosím o spolupráci - děti by potřebovaly na besídku barevná trička podle svého zvířete v básničce: lvi - oranžové, sloni - šedé, pštrosi - černé, plameňáci - růžové, paviáni - hnědé, žirafy - žluté. A k písničce čepici (kšiltovka, klobouk). Děkuji. A pěkný pouťový víkend.

19.6.
Zítra Hasík v Boskovicích, na první hodinu si děti ve škole nechaly pouzdro a početníček. S sebou do batůžku pití a svačinu. Tam jedeme vlakem, zpět autobusem.

18.6.
Doufám, že vám děti barvitě popsaly páteční výlet. Dozvěděli jsme se mnoho nového o koních a indiánském životě, opravdu to stálo za to. Prosím o 40,- Kč za autobus do Boskovic a zpět.
Došly fotografie, prosím o 25,- a 20,- Kč kdo ještě neplatil.

Co nás čeká dál:
- středa 20.6. - třetí část vzdělávacího projektu Hasík - jedeme se 6. tř. do Boskovic na exkurzi k hasičům, 10:15 - 12:15h, tudíž přijedeme až mezi 13-14 hod.
- čtvrtek 21.6. - vyhodnocení nejlepších žáků školy na OÚ v 15h. Je to opravdu těžké vybrat dva nejlepší ze třídy, každé z dětí by si to za něco zasloužilo. Proto naším pravidlem bude, že žádné z dětí nebude vyhodnocené dvakrát za sebou, aby dostali příležitost i ostatní. Loni jsme vyznamenali Nelu, Natálku Ř. a Šimona. Letos jsme vybrali Janu Jeřábkovou a Vítka Melšu. Gratulujeme a zveme na slavnostní vyhlášení!

Od pondělí 25.6. se každý den končí v 11:40h

- pondělí 25.6. - odevzdávání učebnic - prosím, projděte doma učebnice, vygumujte, slepte, uveďte do co nejlepšího stavu, děkuji.
- úterý 26.6. - rozdávání nových učebnic
- středa 27.6. - školní divadelní představení v sokolovně
- čtvrtek 28.6. - školní terénní hra, třídní besídka v 16h
- pátek 29.6. - vysvědčení, konec v 9:40

14.6.
Divadlo v kulisách hradu bylo krásně, doporučujeme dvě odpolední představení pro veřejnost dnes a zítra v 18h. Tobiáš nám dnes také rozdal pohlednice z westernového městečka a tak nás navnadil i na zítřejší výlet. Počasí nám asi bude přát, žádný déšť, žádné horko... To se máme.

13.6.
V deníčku mají děti informace o dalších dvou dnech. Zde totéž:
Zítra 14.6. muzikál "Ať žijí duchové" na hradě Boskovice. S sebou pouzdro, svačinu, pití, oblečení dle počasí.
15.6. Westernové městečko 10 - 15h, návrat kolem 15:30. S sebou velkou svačinu a pití, oblečení dle počasí, kapesné 200 - 250,- Kč na atrakce a drobné občerstvení.

11.6.
Prvouku si necháváme ve škole, budeme průběžně doplňovat.

8.6.
Dnešní čtenářská beseda byla velice zajímavá, sešlo se mnoho zajímavých knížek. Tak se děti můžou pustit hned do něčeho nového...
Prosím o 50,- Kč na boskovický muzikál (20,- Kč vstup, 30,- Kč autobus), jedeme společně s 1. třídou.
Pěkný víkend.

5.6.
Shrnutí včerejších třídních schůzek:
- podepsání souhlasu se zpracováním osobních údajů (prosím 5 žáků, aby dodali co nejdříve)
- nové přihlášky do jídelny na rok 2018/19
- akce třídy: 14.6. muzikál na boskovickém hradě
                     15.6. výlet do westernového městečka (8 - 16h)
                     26. nebo 28.6. třídní besídka
- hlasování o konání školy v přírodě v létě 2019: ano 19  ne 2
- učivo jednotlivých předmětů, prospěch dětí, třídní klima
- dotazy, připomínky, poděkování za spolupráci

Prosím, abyste písemnou práci z ČJ podepsali a poslali zpět do školy (tedy po opravě do ČJ2).
Ve čtvrtek budeme psát test z matematiky - učivo: sčítání a odčítání do 100, násobení a dělení čísly 0, 1, 2, 3, 4, 5, slovní úlohy (zápis, výpočet, odpověď), geometrie - úsečka, střed úsečky.
V pátek je čtenářská beseda. S sebou čtenářské deníky a knížky.
Dnes jsme se fotili - třídní foto 25,- Kč, skupinka 20,- Kč. 

31.5.
Zítra dětský den, který pro nás organizují děti z 5. a 9. třídy. S sebou sportovní oblečení a obuv, pokrývka hlavy, pití, svačina.
V pondělí testík z Prv.

30.5.
Dnes jsme psali diktát, zítra děti vypracují mluvnickou část testu z češtiny. Test z matematiky si napíšeme až příští týden.

29.5.
Prosím o podepsání zprávy v ŽK o konání třídních schůzek v pondělí 4.6. v 17h v naší třídě. Sejdeme se všichni společně, tak jako na začátku roku. Dozvíte se předběžné známky svých dětí, letní akce, které nás ještě čekají. Dále zhodnotíme uplynulý rok a nastíníme si, co očekáváme od roku příštího. Děkuji, že přijdete.
V úterý 5.6. bude školní focení.
V dalších dnech si napíšeme písemné práce z ČJ a M - z učiva, které jsme se učili a stále opakujeme.

23.5.
Za úterní diktát mohly děti dostat dvě známky - jednu za diktát a jednu za určení sloves. Za slovesa se dostávaly jen jedničky, je to ještě nové učivo.
Geometrický test dopadl docela dobře, děti ho dnes dostaly, také se podívejte.

Další akce:
25.5. někteří reprezentanti jedou na sportovní závody do Kunštátu
4.6. třídní schůzky
14.6. muzikál Ať žijí duchové na bosk. hradě
15.6. westernové městečko Boskovice

18.5.
Děti dostaly na ukázku dvě publikace z nakl. Pierot. Do týdne je prosím vraťte nepoškozené zpět, nebo pošlete peníze za titul, který jste se rozhodli zakoupit. Děkuji.

17.5.
Děti dostaly pozvánku na muzikál od ZUŠ Boskovice - Ať žijí duchové, na 14.6. v 10h na boskovickém hradě. Předběžně počítáme s tím, že se společně s ostatními třídami divadla zúčastníme.

7.5.
V provouce jsme v rámci tématu jara došli ke včelám. Proto jsme se vydali na exkurzi k panu Mazalovi - včelařovi. Ukázal nám včelí úly, rámečky, plástev, stáčírnu medu... a povídal přitom o včelím životě mnoho zajímavého. Moc mu děkujeme za čas, který nám věnoval! A to vše bez jediného žihadla!

27.4.
Dnes bylo ale čarodějnic a čarodějů - bylo to vskutku veselé!
V pondělí sběr plastu - s sebou pracovní rukavice kdo má, svačinu, pití, pláštěnku, učení ne. Půjdeme sbírat na cyklostezku.
Pěkný víkend!

26.4.
Dnes bylo 6 dětí ze třídy na štafetovém běhu s dětmi z dalších tříd 1. stupně. Proto byl tento den trošku jiný než obvykle. Začali jsme skupinovou prací na téma čarodějnice a čápi. Potom jsme dokončovali tablo 2. třídy (naše autoportréty). Pak jsme se postarali o naše rostliny ve třídě - umyli jim listy, prokypřili půdu a zalili. Pak jsme si ještě poslechli hudební pohádku od bratrů Ebenů. Vyučování uteklo jako voda, přesto jsme udělali spoustu práce.
Naši spolužáci zatím úspěšně reprezentovali školu - umístili se ve skoku dalekém - Jakub Pernica na 2. místě, Baruška Zouharová na 4. místě. Gratulujeme!

Zítra se děti mohou do školy obléci do čarodějného, když budou ty čarodějnice... 
V pondělí sběr plastu - s sebou pracovní rukavice kdo má, svačinu, pití, pláštěnku, učení ne. Půjdeme sbírat na cyklostezku.

24.4.
Zítra se koná sběr papíru - buď můžete sběr dovést ke škole, nebo nachystat před dům, v odpoledních hodinách ho svezou žáci 2. stupně.
Zítra si také připomínáme Den Země tím, že se oblékneme do barev zeměkoule - do modré a zelené.

20.4.
Dnes jsme definitivně ukončili práci s knihou Kuba nechce spát. Děti si ji odnesly domůspolečně s vytvořenou knihou složenou z pracovních listů. Zapsali jsme si společně záznam, měl by fungovat jako vzor pro další zápisy přečtených knih. Mají si doma dokončit větu Líbilo se mi, že... a domalovat obrázek - ilustraci. 
Myslím, že to bylo moc zajímavé čtení - vzhledem k tématu závislosti na počítači a důležitosti kamarádství mezi dětmi. Možná se k ní budou děti rády vracet. Bude dobře, když se doma o knize společně pobavíte.

Byli jsme na vycházce po jarních květinách, s dětmi si na zahradě a na vycházkách pojmenovávejte, já si taky pamatuji nejvíc od maminky :-). Pěkný víkend!

18.4.
Na pátek si děti mají přinést čtenářské deník - tentokrát proto, abychom si společně zapsali knížku Kuba nechce spát, kterou jsme v pondělí dočetli.

17.4.
Zítra si do VV vzít zrcátko (kdo má). Učíme se kreslit portrét :-).
Z jarmarku ještě zbyly sazeničky bazalky a majoránky. Kdo má zájem, nechť si ve čtvrtek přinese kelímek na přesazení. Děkuji.
TV - děti už budou chodit ven, prosíme o vhodné oblečení a obutí na ven - buď nechávat v šatní skříňce nebo vždy v úterý přijít ve sportovní obuvi. 

16.4.
Děti dnes dostaly testíky z prvouky, dopadly moc dobře, děkuji za přípravu!

10.4.
Včera proběhly třídní schůzky ke 3. čtvrtletí. Děkuji všem, kteří jste přišli.
Pár důležitých informací pro nezúčastněné:
- ve čtvrtek testík z Prv - Jaro - PS s. 46,47
- 25.4 sběr papíru
- 30.4. sběr plastu, čištění Svitávky a okolí
- 15.6. výlet do Westernového městečka
Každý den 15 min hlasitého čtení! Trvejte na správné výslovnosti, srozumitelnosti, výrazné intonaci, kontrolujte porozumění textu. Děkuji.

6.4.
Dnes jsme byli na školním pozemku zkontrolovat po zimě naši jablůňku. Je v pořádku, tak jsme ji hned pořádně zalili. Pak jsme ještě posbírali na hromadu větve ořezané z ovocných stromů a keřů. A přitom se koukali na šťastný pár čápů na komíně...

Orientační rozpis TS podle toho, jak jste mi zatím napsali:
15h - Michálková, Plevač, Poláková, Hrubá
16h - Podsedník, Pantůček 
17h - Pernica

3.4.
Dobrý den a pěkné jaro přeji. 
Děkuji Vám za účast na jarním zeleninového jarmarku, naše třída vydělala krásných 2.092,- Kč. S dětmi rozmýšlíme, jak s tímto obnosem naložíme. Přijímáme návrhy ze všech stran. Doufáme, že Vás mungo a cizrna zaujala a obohatí v budoucnu Váš jídelníček :-). Také děkuji všem rodičům, kteří přinesli občerstvení do kavárny - za vydělané peníze se koupí školní vermikompostér - žížalí domeček. 

Ve středu u nás proběhla čtenářská beseda, děti si navzájem prohlédly knížky a inspirovaly se navzájem k dalšímu čtení. Upřesnili jsme si podobu zápisu - autor, název, 2 - 3 věty o obsahu knihy. Každodenní čtení i nadále zůstává samozřejmostí, prosím, myslete na to.

V pondělí 9.4. proběhnou třídní schůzky v době 15-18h. Prosím, přijďte i s dítětem, je to prostor pro otázky, připomínky, krátký společný rozhovor o škole. Napište prosím, kdy asi byste se stavili, rozepíšu pak orientační časový plán. Děkuji a budu se těšit.

Na 15.6. plánujeme s pí Pantůčkovou výlet do Westernového městečka Boskovice (vstup zdarma). Děkujeme a také se těšíme!

27.3.
Připomínám zítřejší čtenářskou besedu.
Prosím, aby každé dítě doneslo do třídy krabičku papírových kapesníčků - zásoby došly... Děkuji.

26.3.
Děkuji za plánky pro Hasíka, hasiči budou koukat, vypadají moc dobře. Prosím, kdo ještě nedonesl, ať udělá co nejdříve, později na to zapomeneme...
Dnes jsme s dětmi daly klíčit semena, ve středu na jarmarku budou akorát. Doufám, že ochutnáte! Připomínám, že je možnost donést do kavárny chutný příspěvek. Část výtěžku z prodeje na jarmarku bude použit na zakoupení školního žížaliště - zařízení na zpracování drobného bioodpadu ze svačin (děti vysvětlí).

21.3.
Dodatek k výletu: Prosím, abyste se příště drželi doporučené výše kapesného. Drobnosti pro vzpomínku (pohled s razítkem, magnetka, záložka...) nejsou drahé. Není důvod, proč by si děti měly z výletu vozit dinosauří vajíčka, sliz a jiné výrobky, které si mohou koupit kdekoliv a hlavně s Vámi. Děkuji za pochopení.

Dnes proběhla 2. část přednášky Hasík s dobrovolnými hasiči. Děti dostaly různé materiály - především nálepku, na jejímž rubu najdete zajímavé informace o tomto projektu. Také dostaly obecný plánek bytu s únikovými cestami v případě požáru. Mají za úkol vyhotovit podobný plánek svého bytu a vyznačit na něm únikové cesty. Máte si spolu sednout a probrat, jak se zachovat v případě požáru, kde se sejdete atd. Děkuji za spolupráci.

Vyhodnotili jsme dnes matematického Klokánka. Max. počet bodů byl 90. Toto jsou naši 3 nejlepší řešitelé: Šimon Burkoň a Nela Michálková - 53b, Vítek Melša 49b.
Děti si Klokánka vzaly domů, můžete se k testu kdykoliv vrátit a hledat správná řešení.

20.3.
Výlet do Poličky máme za sebou, myslím, že se moc vydařil. Zážitků bylo mnoho, snad Vám děti vyprávěly. Chválím je za ukázněnost při cestování, nikdo se neztratil, nikdo se nezranil. A ještě jednou děkujeme pí Pernicové za přípravu akce. Chtěla bych Vás rodiče povzbudit k účasti na našem domluveném projektu, kdy rodiče seznamují děti se svým povoláním (už v 1. tř.). Již jsme mezi sebou mohli přivítat pí Michálkovou - policistu, s pí Pernicovou jsme se vydali po trase jejích služebních cest.  Váš vstup může být zcela jednoduchý, můžeme jej naplánovat spolu. Pouvažujte, pro děti je moc důležité propojování dětského a dospěláckého světa. Děkuji.

Ve středu 28.3 bude čtenářská beseda.
Odpoledne je od 16h Zeleninový jarmark, všichni jste srdečně zváni. Děti dostaly letáčky o možnosti podílet se na Zeleninové kavárně.

16.3.
Včera jsme psali další diktát na párové souhlásky - nedopadl dobře. Prosím o pečlivou opravu i s odůvodněním (např. provaz - provazy).
Připomínám, že v pondělí se sejdeme v 6:50 před školou a vyrážíme na výlet do Poličky. Kdyby někdo během víkendu onemocněl, dejte mi, prosím, vědět.
Úkoly pro nemocné:
ČJ - uč. po s. 57, PS po s. 65, Pís. po s. 12
M - uč. po s. 51 (násobení  1 a 0), PS po s. 15, Poč. po s. 26
Prv - uč. po s. 41, PS po s. 42 - výběr
+ pravidelné hlasité čtení

14.3.
Prosím podepsat informace o výletě - jsou nalepené v deníčku + nosit 130,- Kč

Zde je text zprávy v deníčku:
Výlet do Poličky, 19.3. pondělí
Co: - exkurze ve výrobně Ravensburger Puzzle
       - velikonoční program
       - procházka po hradbách
Sraz: v 6:50 před školou (7:06 jede vlak)
Návrat: vlakem ve 14:52
S sebou: vhodné oblečení podle počasí, svačina, pití, max. 50,- Kč kapesné.
Prosím o 130,- Kč. 
Těší se pí uč., pí asistentka a pí Pernicová

9.3.
Chystáme se na zeleninový jarmark. Nasetá majoránka a bazalka už vykukuje. Ve středu jsme dali klíčit mungo a cizrnu a dnes jsme ji snědli - aby děti věděly, jak chutná a co budou 28.3 nabízet. Docela jim chutnalo. Pěkný víkend.

5.3.
Plánované akce:
7.3. projekt Hasík -
protipožární instruktáž od profesionálních hasičů (zásady chování s ohněm, při požáru, hasičská výstroj a výzbroj...), v pololetí proběhnou 2 hodiny tohoto školení. Je zdarma, akreditováno MŠMT.
19.3. výlet do Poličky + exkurze ve společnosti Ravesburger Puzzle. Akci pro nás připravuje pí Pernicová, za což jí patří velký dík. Podmínkou účasti na exkurzi je podpis rodičů - proto prosím rodiče, aby se od zítřka podepisovali na seznam, který bude umístěn ve družině. Děkuji. Podrobnější informace později, předběžná doba akce 7 - 15h. Exkurze je zdarma, děti budou platit pouze jízdné za vlak.
28.3. Jarní zeleninový jarmark - tradiční jarní akce vynášení Moreny bude letos obohacena o zeleninový jarmark ve škole - každá třída bude prodávat vypěstované sazeničky a přísady. Naše třída nasela majoránku a bazalku, bude klíčit mungo a cizrnu. Budeme k tomu potřebovat pár PETlahví a kelímky od jogurtů. Děkuji  za spolupráci a těším se na výsledek naší práce.

28.2.
Jen upřesnění - zdravou svačinu mohou donést kdykoliv do 8.3., pak budou nové šmoulí úkoly. Ale samozřejmě že zdravé svačinky si mohou nosit dál!

26.2.
V prvouce jsme s dětmi mluvily o výživové pyramidě. V rámci Šmoulohraní mají děti za úkol přinést 5x zdravou svačinku (na pití voda, zdravější pečivo s lučinou, šunkou..., nebo mléčný výrobek, porce ovoce či zeleniny). Prosím, abyste je v tomto podpořili. Děkuji.

22.2.
Přišlo vyúčtování za autobus (páteční bruslení) - 34,- Kč + 10 Kč vstup , vybírám tedy 44,- Kč od těch, kteří byli na bruslení. Děkuji.
Učivo pro nemocné:
ČJ - uč. 47 - vyprávění
             48 - 49 - tvar slova a slova příbuzná
     - PS do s. 58
     - Pís. do s. 5
M - uč. 43 - 45, PS do s. 10, Poč. do s. 24
Prv - PS s. 34, 35/1, 36/1 (+ texty v učebnici)

15.2.
Zítra sportovní den - s sebou svačinu, pití, teplé oblečení, helmu, brusle, pouzdro. Také jsme s dětmi mluvily o tom, že si v lavicích nechají Početníček, ale zapomněly jsme na to, ale to nevadí, stačí pouzdro.
Začali jsme počítání s přechodem přes desítku (66+8), stále je důležitý rozklad desítky - 1-9, 2-8, 3-7, 4-6, 5-5. Opakujte, procvičujte...

Dnes jsme dokončili nástěnku o olympiádě, budeme ji průběžně aktualizovat - takže děti mohou nosit aktuální příspěvky, pokud je to zajímá.

13.2.
Od zítřka se na škole prodávají drobné dárečky za 30,- Kč na podporu činnosti organizace Život dětem - výtěžek půjde na pomoc hendikepovaným dětem.
V pátek je sportovní den - bruslení v Boskovicích. Odjezd v 9h, konec vyučování v 11:40h.
Zítra se ve VV budeme zabývat zimní olympiádou - pokud děti něco zaujme, mohou s sebou vzít nějaký materiál (novinový článek, fotografii, medaili...).

10.2.
Co se dělo v lednu 2018 v obrazech - najdete zde, také ve fotogalerii. Omlouvám se za kvalitu, je mizerná, ale aspoň tak na dokreslení...
https://jskrickova.rajce.idnes.cz/2._trida_-_leden/

1.2.
Počasí nám nepřálo, na výlet jsme nevyrazili. Přesto si dnešek děti užily, tedy aspoň to tak na konci hodnotily :-). Ráno jsme si pustili společně s 1. a 3. třídou dva dokumenty z živočišné říše - Mráz a led, Vysoko v horách. Poté jsme do tří tříd rozmístili spoustu deskových a karetních her, děti se volně pohybovaly, přeskupovaly a hrály a hrály. Každý si našel to své.

Prosím - děti dostaly formulář z klubu Veselá věda, je třeba ho vyplnit a po prázdninách dodat do školy. Děkuji. 

31.1.
Jak jsem avizovala na třídních schůzkách, na konci února proběhne třídní a pak školní kolo recitační soutěže. Děti dnes dostaly pro inspiraci 4 básničky, ze kterých si mohou vybrat, ale uvítám, když si děti najdou jinou. Jen bych ji pak chtěla vidět, zda odpovídá rozsahem a obsahem .
Takže shrnuji úkoly na prázdniny:
- učit se přednášet báseň
- číst, číst a číst - potichu, ale i nahlas rodičům
- někteří dopočítat Početníček do s. 21
Mějte se krásně a buďte zdraví!

30.1.
Zítra poslední hodinu rozdáváme pololetní vysvědčení. Pro vysvědčení nemocných dětí se můžete stavit kdykoliv během dopoledne, nebo tu zůstane a dostanou ho po prázdninách.
Děti pracují na vlastním sebehodnocení uplynulého půlroku, k vysvědčení jakési ohlédnutí patří. Nemocným toto sebehodnocení přiložím, budu ráda, když si během prázdnin najdou čas a nedokončené věty promyslí a doplní...

Na jarní prázdniny mají někteří práci - dodělat Početníček do s. 21. Jinak číst a číst a číst..., na konci února budeme mít opět čtenářskou besedu, mohou tedy už i tvořit zápisy do ČD.

29.1.
Pro nemocné - M - PS s. 48 (u cv. 6 musíte dokreslit chybějící rovnou čáru...), Početníček s. 56
ČJ - měkké souhlásky, PS 51/1, uč. 42/6 na folii

Ve středu se poslední hodinu rozdává pololetní vysvědčení.
Ve čtvrtek vyrazíme společně s 1. a 3. tř. na výlet po okolí, teplé oblečení na ven, žádné učení. Konec vyučování v 11:40h. Prosím podepsat deníček.

26.1.
Pro nemocné - ČJ - Pís. pomalu dokončit 1. díl, PS po s. 50, tedy zvládnuté učivo tvrdých souhlásek
M - geometrie - rozlišování geom. tvarů a těles, čáry, bod. PS - po s. 47, uč. 78 - 81, procvičovat počítání typu 85+10, 56-30
Prv - uč. s. 29, 30, PS 30, 31.

Dnes jsme si s dětmi zkusily, co jsou to VOLBY. Volily nejoblíbenějšího mazlíčka. Navrhli sedm kandidátů, z nich do druhého kola postoupil králíček a pes. Těsným výsledkem 10:11 vyhrál v tajném hlasování pes. Polovina jásala, polovina plakala. Budou Vám tedy rozumět, pokud téma volby prezidenta doma otevřete. Přeji všem zajímavý víkend.

25.1.
16.2. se chystá školní sportovní den - lyžování v Hodoníně u Kunštátu a bruslení. Lyžovat mohou jen děti, které lyžování bezpečně zvládají. Pojedou děti z 1. i 2. st. Prosím, má-li někdo zájem o lyžování, napište mi do deníčku. Děkuji.

19.1.
Koncert byl velmi zajímavý, zeptejte se dětí, kterépak hudební nástroje nám p. Kocurek předvedl... (šalmaj, dudy, trumpetu...)
Pěkný víkend.

18.1.
Test z prvouky ještě opravený nemám, ale děti byly připravené, to bylo zřejmé. Děkuji za spolupráci!
Dopoledne jsme byli s prvňáčky venku, v parku děti nadělaly obrovské koule. Také jsme pozorovali stopy ve sněhu, nejvíce bylo těch po stádu slonů.

17.1.
Prohlédněte si písemnou práci z ČJ, podepište, opravit chyby do ČJ 2. Celkově dopadla dobře, mluvnická pravidla a kategorie děti chápou a znají, problémem je spíše psaní s chybami - vynechávání znamének, chybná písmena - při přepisu i vlastním psaní.
Na zítřek připomínám Prv a Hv.

15.1.
Zítra píšeme test z ČJ, ve čt z Prv (uč. s. 19-28)
V matematice teď věnujeme čas geometrii - prosím o tužku č. 3, pravítko.
V pá 19.1. koncert Hudba světa (ve škole), prosím o 35,- Kč.

12.1.
Dnes jsme psali test z matematiky, dopadl velice dobře, mám radost. Ovšem vzápětí jsme narazili na zásadní neznalosti vlastního měsíce narození a určení ročního období. Prosím, abyste s  dětmi stále tyto kategorie opakovali, měly by vědět, kdy se narodily. Děkuji a přeji příjemný víkend.
Příští týden s sebou tašku na výtvarné práce.

11.1.
Ve třídě se objevily vši, prosím o důkladnou kontrolu vlasů. Děkuji.
Zítra testík z abecedy.

9.1.
Zítra bruslení - s sebou brusle, helma, oblečení, svačina, pití. 1. h ČJ - nechali jsme si ve škole PS a pouzdro. Konec normálně v 11:40.

Zprávy z TS:
- 19.1. koncert ve škole - Hudba světa
- během února proběhne tradiční recitační soutěž - pomalu vybírejte vhodné básničky
- dalších 14 dní opakování, testíky z Č, M, Prv. Prv - celky Rodina a Zima s. 19 - 27. Děti musí znát podzimní a zimní měsíce!

8.1.
Dnešní den jsme zahájili jako Králové s korunami - na školní chodbě jsme si s dětmi z dalších tříd zazpívali tříkrálovou koledu a tak se definitivně rozloučili s vánoční dobou.
10.1. další bruslení, 40,- Kč. Z tohoto důvodu nebude zítra TV, bude část M a ČJ.
Platba za dopravu do Brna je 68,50 Kč, budu tedy vybírat 70,- Kč. Kdo chcete, přineste rovnou 110,- Kč za bus do Brna i bruslení. Děkuji.

4.1.
Upřesnění k zítřku:
- společenský oděv na sebe + teplá bunda, čepice, uděláme si i krátkou vycházku po středu města
- návrat kolem 12:30h

3.1.2018
Divadlo Reduta Brno Brněské pověsti - info v deníčku - pá 5.1., sraz v 7:45 u šaten, s sebou společenský oděv, svačina, pití. V pondělí donést čtenářské deníky, uděláme si společný zápis o návštěvě divadla.

Třídní schůzky - po 8.1. od 14 - 16h individuálně. Prosím, komu se termín nehodí, napište, domluvíme se na jindy. Mnoho informací pro Vás nemám, od minulých TS to nějak velmi rychle uteklo...
Kdo je s prospěchem a chováním spokojen, chodit nemusí.

Vánoční kniha Kuba nechce spát - prosím donést do školy pro společné čtení.

Na zítřek koření - na dotvoření královských korun, děkuji.

Připomínám doplacení 37,- Kč za předvánoční bruslení. Také děkuji


Ještě jednou zdravím a posílám dáreček - fotky ze školy v přírodě. Děti, zavzpomínejte! Také vzpomínám, jak jsme se měli báječně. Odkaz je i ve fotogalerii. Mějte se.
https://jskrickova.rajce.idnes.cz/skola_v_prirode_na_Jezirku_-_zima_2017/

21.12.
BUS na bruslení je 27,- Kč + 10,- , tedy vybírám 37,- Kč. Děkuji.
Zítra je besídka, jen pouzdro, dárek, hrneček a oblíbený čaj, jablíčko, vzorek cukroví. Budeme zpívat, věštit budoucnost, dokončíme vánoční příběh o hvězdě (vykládáme si už od Soběšic).
Přeji Vám všem krásné Vánoce, užijte se navzájem a ten další rok ať je plný radostných chvil a milých překvapení.

20.12.
Dnes jsme si užili první společné bruslení. Bylo bez trenéra, děti měly čas samy se rozbruslit a zjistit, co si z minulé zimy pamatují. Bylo to moc fajn, jistě v lednu vyrazíme opět.
Vstup stál 10,- Kč/os., peníze vyberu až dojde i vyúčtování za autobus.

18.12.
ST 20. 12. - Bruslení Boskovice. Do školy bez aktovky. Jedeme po 1. vyuč. hodině, návrat cca 11. 30 hod. S sebou brusle, helmu, rukavice, svačinu, (ev. peníze na občerstvení). Jede celý 1. stupeň.
PÁ 22.12. - 1. hodina školní vánoční koncertík, pak třídní besídka - s sebou dárek pro kamaráda, hrneček na čaj  (+pytlík oblíbeného čaje), troška cukroví na zobání, jablíčko. Budeme dělat vánoční zvyky, předpovědi. Děti si mohou nachystat nějaký výstup.

12.12.
Už nám stojí ve třídě vánoční stromeček - kdo chce, může na něj donést svou oblíbenou ozdobu. Dále si každé dítě vylosovalo jméno kamaráda, kterému bude letos chystat dáreček pod stromeček. Je to tajné. Pravidlo pro dárečky je stejné jako loni - cena dárku by neměla přesáhnout 50,- Kč, dotvořit se může jakkoliv - malované obrázky, napsané knížečky, vyrobené drobnosti... Děti se už moc těší.
21.12. ve čtvrtek si uděláme čtenářskou besedu - s sebou čtenářské deníky s novými zápisy + knížky na ukázku
A v pátek 22.12 bude třídní besídka - děti si mohou nachystat nějaké číslo - hru na hud. nástroje, tanec, kouzlení, scénku...

11.12.
Došla faktura za dopravu na Švp - bohužel vychází na jednoho žáka přes 200,- Kč, prosím o doplatek 30,- Kč. Děkuji.

20.12. ve středu jedeme bruslit do Boskovic. Nachystejte si brusle a helmy...

10.12.
Ještě pár doplnění k týdnu na Jezírku - fotky budou brzy k prohlédnutí na Rajčeti
                                                               - kopie kartiček pojišťovny jsem si nechala pro příští akce (pokud ji chce někdo nazpět, dejte vědět).
Jinak ještě jednou moc děkuji za spolupráci a pečlivou přípravu dětí, já osobně jsem s celou akcí velice spokojená a dofám, že děti též.

 V pondělí jdeme na plánovaný koncert smyčcového kvarteta (10:30 - 11:30), vyučování končí jako obvykle.

Ekotým organizuje sbírku pro zvířata v útulcích - viz papírek, co děti dostaly v pátek. Je možné se zapojit do konce týdne.

1.12.
Doufám, že se v pondělí všichni ve zdraví sejdeme u autobusu u školy. Prosím, nezapomeňte příslušné dokumenty. Děti, které budou ráno ve družině, vyzvednu. V klidu se nabalte a užijte si víkend.
PS: děti si mohou vzít baterky (nejsou nutné).

27.11.
V pátek děti dostaly obálku s informacemi k ŠvP. Prosím, kdo ještě neuhradil doplatek 1.000,- Kč, nechť co nejdříve peníze pošle. Děkuji.

22.11.
Dobrý den, prosím o druhou část platby za výukový program na Jezírku. Pobyt stojí 1.800,- Kč, již jste platili 1.000,- Kč zálohu. Takže prosím o 1.000,- Kč (800,- + doprava autobusem tam i zpět). Děkuji.
Info už mám nachystané, jen teď na škole nejede kopírka, hned jak bude v provozu, papíry dětem rozdám (seznam věcí, bezinfekčnost...).

21.11.
Ve škole jsme si rozdávali letáčky firmy Fritex, děti mají předat rodičům. Jde o možnost zbavit se kuchyňského použitého oleje a předat ho k další recyklaci. Ke škole bude umístěna speciální popelnice, za odpad pak škola získá nějaké peníze.

20.11.
Dnes děti dostaly své testy z Prv, dopadly výborně, děkujeme rodičům za přípravu a pomoc!
Prosím, kdo ještě neposlal 135,- Kč, nechť tak učiní zítra, musím zaplatit fakturu. Děkuji za pochopení.

14.11.
Psali jsme dnes diktát na velká písmena u vlastních jmen. Práce nedopadly dobře, doma pečlivě opravte, děkuji.

13.11.
Ve čtvrtek děti podstoupily šmoulí zkoušku - poznávání ovoce a zeleniny chutí a hmatem. Většina opravdu uspěla, ale někteří se v základních druzích stále neorientují, prosím, procvičujte, opakujte.
Potom jsme šli na školní pozemek a společnými silami zasadili jabloň Šampion, zahrabali, zalili - a budeme se těšit na jaro na první květy a co bude na podzim, to uvidíme... Na památku pro příští generace jsme mezi kořeny uložili listinu s našimi jmény.

Kultura:
11.12. přijede za námi do Svitávky Bohemia classic quartet - smyčcové kvarteto. Vedle klasické hudby budou zařazeny i vánoční skladby. Poplatek 35,- Kč.
5.1. pojedeme do brněnského divadla Reduta na představení Brněnské pověsti. Vstupné 100,- Kč. Platí se fakturou, je potřeba ji co nejdříve uhradit, proto prosím o brzké zaplacení. 
Navrhuji zaplatit rovnou obě kulturní akce  - tedy 135,- Kč. Děkuji za spolupráci. Věřím, že obě akce budou pro děti velkým přínosem a zážitkem.

8.11.
Zítra máme první dvě hodiny, pak jdeme na školní pozemek sázet jabloň. S sebou ČJ, Prv, pouzdro, oblečení na ven.

7.11.
Ve čtvrtek se naše škola připojí ke Dni ekoškol. Každá třída si vlastní aktivitou připomene, co to znamená být ekoškolou a jak je možné drobnostmi přispívat k dobrému a zdravému životnímu prostředí. Naše třída kolem 10. hodiny vyrazí na školní pozemek (u nádraží) a zasadí si třídní strom - jablůňku. Budeme se o ni dalších pár let starat a snad i sklízet plody. Pokud někteří máte čas a chuť přijít také, jste vítáni.

5.11.
Orientační rozpis na TS pro ty, kteří se ozvali (omlouvám se za zpoždění):
14h - Michálková, Mazal, Plevač, Růžička, Poláková, Jeřábková, Burkoň
15h - Řehůřková, Petrů, Kubínová, Pantůčková, Hausmanová, Melšová
16h - Zouharová, Podsedník, Vosika, Hrubá

Během celého odpoledne můžete odvolit do školské rady.

31.10.
Dnes jsme poprvé vyhodnocovali naše Šmoulohraní. Jsou to 4 úkoly, které si děti plní během 14 dnů kdykoliv. Za každé dva úkoly dostanou šmoulí nálepku. Je to maličká odměna za práci navíc a pro Vás informace, jak se dítě zapojuje, když úplně nemusí a není to na známky.

30.10.
Prosím o podpis do ŽK vzadu - zápis o třídních schůzkách. Budou 6.11. od 14 do 17h, opět individuálně, můžete přijít i s dítětem. Prosím, abyste mi napsali čas, který by se Vám hodil, napíši pak orientační rozpis, jak jsme zvyklí. Děkuji. Současně v budově školy proběhnou volby do školské rady - informace budou na webu školy, doporučuji účast ve volbách.

Děti dnes dostaly testík z druhů vět - podívejte se, podepište a pošlete zpátky. Pohovořte o chybách, opravte.

29.10.
Ve středu jsme prožili veselý den v maskách strašidel - děkuji za všechny ty krásné masky! Nicméně i strašidla se musí učit - někdo zvládl více, někdo méně. Složku strašidelného učení si děti odnesly domů, můžou si průběžně dovyplňovat. Čtenářské deníky mne mile překvapily, jen tak dál! Fotky z tohoto dne najdete na stránkách rajce.cz, platí stále odkaz ve fotogalerii. Doufám, že si děti o prázdninách odpočaly od školy a zítra přijdou plné energie a odhodlání! Pěkné dny.

24.10.
Zítra s sebou : pouzdro, sváča, pití, maska (nemusí být), čtenářský deník + kniha na ukázku. Těším se na rej strašidel!

22.10.
Fotky za první dva měsíce školy najdete na tomto odkazu: https://jskrickova.rajce.idnes.cz/2._trida_2017_2018/

20.10.
Příští týden bude krátký - od čtvrtka jsou podzimní prázdniny. Ve středu budeme na 1. st.  prožívat Halloween - plnit stašidelné úkoly a užívat si reje strašidel. Strašidelné masky vítány. S sebou čtenářské deníky a pokud možno  nějakou knížku na ukázku.

Prosím o 150,- Kč na vánoční knížku, do středy musím zaplatit!

Připomínám Hrátky s poezií - děti mohou donést své či vaše oblíbené básně, nebo samy nějakou báseň složit, nebo se zapojit do soutěže MAS Boskovicko s básní na slova: MERKUR, MALÝ, TECHNIK. - vše také do středy.

Pěkný víkend!

18.10.
Letos nás místo Rákosníčka budou provázet Šmoulové. Proto další dva dny mohou děti do školy donést cokoliv, co se Šmoulů týká (plyšáky, obrázky, knížky...). S tímto tématem  budou spojené různé úkoly a akce, jistě se od dětí dozvíte.

Podzimníček se nám vydařil, je to fešák, však v pátek před školou uvidíte. Děti moc chválím, pracovaly s chutí a nasazením, nikdo nerušil. A materiálu se sešlo habaděj, děkuji!

16.10.
- ve čtvrtek jsme úspěšně zvládli výlet do Zboňku, bylo krásné podzimní počasí. Děti moc chválím za zodpovědné chování ve vlaku i na návštěvě u Káji a její babičky. Viděli jsme spoustu stromů, keřů, ještě kvetoucích květin. Leccos nového jsme se naučili.

- připomínám, aby děti četly své knížky a jednoduše zapisovaly do čtenářských deníků, na konci října uspořádáme čtenářskou besedu.

- děti dostaly letáček k chystaným volbám do školské rady - prosím zvažte svoji kandidaturu. Vyplněné lístky odevzdejte do pátku. Volby proběhnou při listopadových třídních schůzkách 6.11. (Info na webu školy)

- ještě nabídka pro Vaše děti:
  - pěvecký sbor - setkává se každou středu v 7h ráno pod vedením pí uč. Houdkové (tuto středu se vyjímečně nekoná), může přijít každý!
  - Ekotým - skupina dětí, která pracuje na projektu Ekoškola, zatím velmi úspěšně! Hledají nové zájemce s chutí něco měnit a vytvářet. První schůzka ve středu 18.10. v 14:30. Budu ráda, když naše třída i zde bude mít svého zástupce.

- na 1. st. se objevily vši, prosím, zkontrolujte hlavičky.

10.10.
K zítřejšímu výletu doplňuji pláštěnku. Kdyby ráno výrazně pršelo, akci přesuneme na příští týden.

Věnujte, prosím, pozornost projektu Hrátky s poesií aneb Básničky do kapsy - viz webové stránky školy.

9.10.
Ve středu 11.10. jedeme na podzimní výlet do Zboňku. Minulý rok jsme chodili po Svitávce a navštěvovali místa, kde děti bydlí, do Zboňku ke Káje Kotoučkové jsme se nedostali, napravíme teď. Do školy děti přijdou normálně, před devátou pojedeme vlakem do Zboňku, po cyklostezce se vrátíme zpět do školy. S sebou podzimní sportovní oblečení (počítat s deštíkem), svačinu, pití, sáček na přírodniny, pouzdro, PS z Prvouky.

Ve středu proběhne sběr papíru, viz plakáty.

Příští pátek zveme na již tradiční Jablkobraní. Budeme opět vyrábět Podzimníčka na výzdobu parčíku u kostela - asi příští středu. Shromažďujte vhodné přírodniny (šišky, šípky, kaštany, listí, bukvice, jeřabiny...). Děkuji.

8.10.
Na 13.10. si do hodiny Pč donést listy ze stromů (cca 20 kusů).

Od září ve škole fungují dva projekty - Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol. To znamená, že ve středu 1x za 14 dní děti dostanou ovoce či zeleninu a kelímek neochuceného mléka. Další dodávka proběhne 18.10.

Na základě domluvy na naší třídní schůzce jsem z nakl. Albatros objednala společnou knížku, kterou děti dostanou o Vánocích pod stromeček. Jmenuje se Kuba nechce spát a zpracovává zajímavé téma, myslím, že se bude dětem i nám líbit. Stojí 154,- Kč. Prosím o 150,- Kč, drobné dorovnám z třídního fondu. Děkuji.

3.10.
Dnes jsme psali diktát, dopadl mnohem lépe. Prosím, prověďte opravu. A dále procvičujte. Děkuji.

25.9.
Tento týden bude krátký - 28. je státní se svátek, 29.9. ředitelské volno. V prvouce jsme mluvili o osobnosti sv. Václava (možno zhlédnout díl Dějin českého národa).
V ČJ děti dostaly opravený páteční diktát - byl zkušební, abychom viděli, jak na tom děti jsou. Celkově nedopadl dobře. Do ŽK jsme zapisovali jen 1, ostatní známky jsou informativní - takže pečlivě opravit a vyvodit závěr - je nutné diktáty trénovat, stačí každý den nadiktovat větu, dvě. Diktát budeme psát asi 1x týdně. Diktát má tyto fáze: pomalé diktování, pak znovu přečíst celý diktát, pak dát čas na samostatnou opravu (aby děti měly čas si samy najít chyby a opravit je, je moc důležité), pak teprve oprava od dospělého. Věřím, že  se děti vypracují.

20.9.
Děkuji za knížky Adolfa Dudka, udělali jsme si moc hezkou výstavu.

19.9.
V českém jazyce čteme báseň Polámal se mraveneček - máte-li doma knížku, bude se nám hodit ve škole.
Dnes jsme se účastnili představení pana Adolfa Dudka - dětského ilustrátora. Děti byly nadšené, nechejte si popovídat. Bude-li čas a nálada, zkuste pohledat jeho knížky, také ilustruje časopis Sluníčko.

17.9.
Připomínám zítřejší třídní schůzku v 17h v naší třídě. Děkuji za účast.

Na školu přišla nabídka soutěže Logická olympiáda 2017. Koná se každým rokem a je zajímavou zkušeností pro všechny šikovné a zvídavé děti. Registraci i samotné vypracování testu nezajišťuje škola, ale každý student sám. Přeposílám Vám nabídku a doporučuji k účasti!

Vážená paní, vážený pane, rádi bychom pozvali Vaše žáky k účasti v soutěži Logická olympiáda. KAŽDÝ soutěžící žák nebo student se musí zaregistrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrace z minulých let nejsou platné! Registrace soutěžících probíhá do 30. září 2017. V období registrace probíhá korespondenční soutěž, kterou najdete v menu nahoře na záložce "KORESP. SOUTĚŽ". Jeden vylosovaný výherce v každé věkové kategorii vyhraje hlavolam. Těšíme se na naši spolupráci a přejeme Vašim žákům v soutěži mnoho úspěchů. Tým Logické olympiády

13.9.
Včera a dnes jsme mluvili o Josefu Ladovi a jeho Mikešovi, také jsme ho dnes ztvárňovali ve VV, můžete doma dětem něco dalšího přečíst či ukázat (krásné Ladovy pohlednice, jestli máte...)

12.9.
Dne 29.9. je vyhlášeno ředitelské volno z důvodu stavebních prací.

11.9.
Zítra mají děti tělocvik - doufám, že ho již všichni mají nachystaný v šatní skříňce. Na TV a PČ budou mít v tomto roce pí vychovatelku Lenku Plevačovou. Během září se bude chodit v hodinách TV co nejvíce ven, od října se bude chodit do sokolovny. A příští rok už do nové sportovní haly...

7.9.
Dnes jsme dělali pořádek v sešitech a učebnicích, výsledek je tento:

- ve třídě zůstává uloženo: čítanka, Hv učebnice, M - PS 2 , Pís. 2 (kdo má ještě doma, donese do školy!)
- na jednotlivé předměty je třeba nosit toto:
  ČJ - učebnice, PS, sešit ČJ 1, ČJ 2, Čtení
  M - učebnice, PS 1, sešit M1, M2, Početníček
  Prv - učebnice, PS
Ostatní prázdné sešity mají děti doma a plynule jimi nahrazují již dopsané sešity do ČJ a M.
V lavici tedy zůstává jen mazací tabulka a krabička s pomůckami.
Děti si musí každý den chystat aktovku podle rozvrhu, prosím o jejich kontrolu, aspoň ze začátku. Všechny DÚ zapisujeme do deníčku, označujeme v sešitech puntíkem.
Věřím, že od pondělí vše poklape, jak má.

6.9.
Konzultační hodiny: pondělí 12 - 14h
, dále pak dle potřeby ráno před vyučováním nebo po předchozí domluvě jindy. Jinak na email či tel.
Prosím o sdělení jakýchkoli změn v adresách či telefonních číslech, děkuji.

Pracovní sešity pro 2. tř.:
M - PS 1 41,-
M - PS 2 41,-
Početníček 29,-
ČJ - PS 89,-
Hravá písanka 1 25,-
Hravá písanka 2 25,-
Prv - PS 79,-

329,- Kč
Prosím o zaplacení do konce září.

V pondělí 18.9. v 17h se sejdeme na první třídní schůzce - důležitým bodem bude ŠvP.

5.9.
Prosím, aby si děti své tělocviky nechávaly v šatních skříňkách.
Dnes děti dostaly a podepisovaly si pracovní sešity, zítra dostanou do deníčků seznam s cenami a finální částku k úhradě.
Některé děti už nám představily své prázdninové deníky - jsou většinou moc pěkné a zajímavé, díky za pomoc.

4.9.
Zítra je vyučování do 11:40h! Od středy dle rozvrhu.
Školní pomůcky si do školy nanosit do pátku (Tv, Vv, noviny, ubrousky, ručník...)
Prosím vyplnit první stránky v ŽK, obalit.

31.8.
V pondělí je vyučování v době 8:oo - 9:40. S sebou přezůvky, deníček, pero. Děti dostanou žákovské knížky se zapsaným rozvrhem hodin. Také dostanou přihlášky do ŠD, je nutné přinést je hned druhý den, nebo se v ŠD zapsat hned v pondělí.
V úterý je vyučování do 11:40, další dny již podle rozvrhu.

28.8.
Dobrý den všem, zdravím na sklonku prázdnin! Doufám, že jste se měli dobře a nabrali sílu do dalšího školního roku.
Aby se Vám i Vašim dětem lépe začínalo, posílám fotky z minulého šk. roku, tak si zavzpomínejte a nechejte si od dětí povykládat, co se to všechno dělo. Jistě nás toho ještě mnoho dalšího čeká.
jskrickova.rajce.idnes.cz/1._trida_2016_2017/

Brzy na viděnou. JS

30.6.
Všechna vysvědčení jsme dnes rozdali a hurá na prázdniny.
Děkuji Vám všem za krásné květiny a dárečky, příště stačí malovaný obrázek :-)!
Mám ještě jeden dluh - fotky z celého školního roku. Během prázdnin je určitě umístím někam na internet ke zhlédnutí, napíšu sem adresu, kde je najít. Tak se na naše stránky občas podívejte.
Krásné léto Vám všem! JS

28.6.
Dnes děti dostaly čtyři učebnice do 2. třídy, základně si je podepsaly, prosím o doplnění kolonky rok 2017/18 a předcházející stav. Doma uložit na bezpečné místo. Děkuji. Pracovní sešity a učebnici do M dostanou děti v září, PS se budou platit.
Vyrobili jsme si prázdninové deníky - na zapisování a zakreslování zážitků z prázdnin, v září si je prohlédneme!
Zítra: výlet po okolí, s sebou batůžek, svačinu, velké pití, pokrývku hlavy, pláštěnku, sportovní obutí a oblečení
V pátek: obal na vysvědčení, s vysvědčením děti dostanou i seznam pomůcek na příští školní rok. 

27.6.
Zítra:
prázdná aktovka, pouzdro, každý svou rozečtenou nebo oblíbenou knihu, kdo má - tak čtenářský deník, dále jednu hru (pexeso, puzzle, karty, deskovku, šachy...)

23.6.
Výlet do Olomouce se moc vydařil, doufám, že děti byly spokojené. Musím je pochválit - nikdo se neztratil, nikdo neutíkal, nikdo se necoural - naopak si se zájmem prohlédli krásné olomoucké náměstí, v ZOO spoustu zvířat znali a jmenovali.
Domácí úkoly už nebudou. V pondělí do školy stačí aktovka s pouzdrem, deníčkem, ŽK a malé sešity. V úterý k tomu i igelitku, děti si budou postupně nosit domů věci ze školy. Dnes si braly tělocvik.
Pěkný pouťový víkend!

21.6.
Zítra jedeme na výlet do Olomouce. Sraz v 7.25 před školou, odjezd v 7.30, návrat mezi 14 a 15 hod. S sebou: jídlo a pití, pláštěnku, oblečení dle aktuální předpovědi, pohodlnou obuv a pokrývku hlavy. V případě slunečného počasí krém na opalování, komu bývá špatně kinedril a dostatek sáčků. Prosím také o kopii kartičky pojišťovny, popř. kartičku samotnou - pro jistotu.
Kapesné - dětem dejte max 100,-Kč. Domlouvali jsme se, že ode mne každé dítě dostane 75,-Kč z vánočního jarmarku a samo si s nimi naloží. Ale vzhledem k náročné organizaci a pohybu v ZOO jsem od tohoto upustila. Peníze využijeme jinak. Děkuji za pochopení.


20.6.
V první hodině k nám zavítala pí Michálková v policejní uniformě a s všemožnými předměty, bez kterých se policista při výkonu svého zaměstnání neobejde. Děti se dozvěděly, co taková práce obnáší, zopakovaly si dopravní značky a pak si i mohly prohlédnout donesené předměty - obušek, pouta, čepici se státním znakem....a jiné. Bylo to moc zajímavé setkání. Pí Michálkové tímto moc děkujeme a v přištím roce se budeme těšit na další odvážné rodiče, kteří mezi nás přijdou a přiblíží dětem svět dospělých.

19.6.
Děti ve VV vyráběly pozvánky na besídku, měli byste je dostat...
Plán na další dny:
20.6. - návštěva pí Michálkové - Jaké je to být policistkou
22.6. - Olomouc
26.6. v 17h besídka
27.6. v 10h školní muzikál Rebelové v Sokolovně, v 17h pro veřejnost
29.6. školní pochodová hra po okolí
30.6. vysvědčení, 2 vyuč. hodiny

16.6.
Dnes byl každý prvňáček pasován na čtenáře místní knihovny. Vše proběhlo v krásném sále Low-Beerovy vily, pak jsme se přesunuli do knihovny, kde se děti hned začetly do obrázkových knížek. Určitě se všechny těší, až s Vámi do knihovny zajdou  a se svojí novou průkazkou si některou z knížek vypůjčí. A ti, kdo dnes nebyli ve škole, nemusí plakat, průkazka a další drobnosti je čekají ve škole. Pěkný víkend!

15.6.
POZOR změna! Besídka bude o den dříve, tedy 26.6.
 A to proto, že jsem se dověděla, že 27.6. v 17h bude v sokolovně představení školního divadelního spolku. Nerada bych Vás ochudila o tento kulturní zážitek... Děkuji za pochopení.

14.6.
Dnes jsme se s dětmi rozhodli, že pro Vás rodiče nachystáme malou besídku jako rozloučení s prvním školním rokem. Každý dostal krátkou básničku do chystaného pásma, prosím, abyste dětem pomohli se báseň naučit. Děkuji. Besídku plánujeme na úterý 27.6. v 17h. Těšíme se na setkání s Vámi!
Co nás dále čeká:
- v pátek pasování na čtenáře
- v úterý 20.6. přijde mezi nás pí Michálková popovídat dětem o svém povolání - práce policistky - děkujeme moc!
- ve čtvrtek 22.6. výlet do Olomouce, odjezd v 7:30, návrat 14 - 15h.
Ve třídě se objevily vši. Prosím prohlédněte vlásky...

12.6.
V pátek děti dostaly příhlášky na stravování pro příští rok. Vyplněnou návratku mohou dát mně nebo přímo v jídelně pí Kejíkové - do pátku.
Děkuji všem za pomoc při Jahodovém dni, doufám, že se Vám akce školy líbila.

8.6.
Zítra mohou děti donést nějakou zeleninu či ovoce do hmatových krabic na poznávání. Nebo něco jiného zajímavého.... Budeme si hrát a poznávat i během dopoledne.

7.6.
Zveme Vás v pátek na Jahodový den (viz web školy), který bude mimo jiné informovat o projektu Menu pro změnu. Do kavárny můžete přinést jakýkoliv moučník z jahod. Občerstvení se bude za drobný peníz prodávat, výtěžek bude věnován dětské onkologii v Brně. Taktéž u dílniček a stánků jednotlivých tříd můžete zanechat příspěvek, který se přidá k výtěžku z kavárny. Všichni tak pomůžeme dobré věci. Děkujeme za podporu. Naše třída bude mít stanoviště s hmatovými krabicemi, budu ráda, když se děti vystřídají a budou na stanovišti chvíli pomáhat.


6.6.
Děkuji všem za čas věnovaný třídním schůzkám. Když se rodiče zajímají o své děti, je vyhráno a každý problém se dá řešit.
Dnes jsme se přesazovali, doufám, že se děti do konce měsíce ještě dají dohromady.
Vybírám 200,- Kč na výlet do Olomouce dne 22.6.

Dobrý den,
posílám orientační rozpis na třídní schůzky podle toho, jak mi děti předkládaly v deníčku:
15h - Pernica, Růžička, Plevač, Hausmanová, Poláková, Novotná
16h - Jeřábková, Hrubá, Matuška, Kupsová, Petrů, Mazal
17h - Burkoň, Zouharová, Melša, Pantůček, Řehůřková...
Děkuji a těším se. JS

30.5.
Prosím o podpis v deníčcích (zpráva o Jezírku a třídních schůzkách)
Dnes jsme byli v Tv venku, děti často neměly kraťásky a přezutí na ven - prosím zkompletujte, ještě nás čeká celý červen a jak to jen půjde, budeme chodit ven.

29.5.
Dnes jsme se fotili - většina dětí bude mít kromě společné fotky ještě jednu skupinkovou - 25,- a 20,- Kč.
31.5. ve středu výukový program na Jezírku - pojedeme v 8h, takže přijít do školy v běžný čas. S sebou svačinu, pití, papuče, sportovní oblečení. Návrat asi v 12:30.
5.6. Třídní schůzky, možno přijít individuálně od 15 do 18h i s dítětem. Prosím, napište, který čas by se Vám hodil, napíšu pak orientační časový plán, abyste tu nemuseli dlouho čekat. Děkuji.
Výskyt vší ve škole, prosíme o kontrolu hlavy Vašeho dítěte.

27.5.
POZOR!  V pondělí školní focení po třídách !!! -
omlouvám se, zapomněla jsem tuto informaci poslat dál...

25.5.
Včera jsme úspěšně reprezentovali naši školu na olympiádě ve Velkých Opatovicích - mezi 27 školami děti vybojovaly 6. místo. Nejlépe se umístil Šimon Burkoň, který ve čtyřboji získal 3. místo - gratulujeme! - , ale i ostatní děti měly pěkná umístění. Nejlépe nám šel skok do dálky, nejhůře hod kriketovým míčkem - tam máme co trénovat. Ostatní spolužáci fandili, drželi palce a při tom stačili navštívit pohádkový les. Myslím, že všichni jsme si včerejší den užili.
(Závodníkům pošlu na mail výsledkové listiny.)

22.5.
Připomínám středeční akci - Olympiádu ve Velkých Opatovicích, sraz v 7:25 u školy, návrat do 14h, s sebou svačinu a pití, kapesné (na koupi občerstvení), sportovní oblečení.

19.5.
Dnes jsme od plastu vyčistili park kolem obecního úřadu a ulici Tovární. Děti pracovaly zodpovědně a měly z výsledku své práce dobrý pocit. Cestou se pozdravily s kamarády ze školky. Tak zase někdy příště.

18.5.
Připomínám, že zítra jdeme uklízet Svitávku, sportovní oblečení, rukavice, žádné učení, svačinu, pití.

16.5.
Prosím podepsat info v deníčcích a nosit 200,- Kč.
Děti dostaly domů na ukázku dvě publikace z nakl. Pierot + informační lísteček. V případě zájmu děti přinesou peníze, v opačném případě donesou knížky zpět. Je to zcela na Vašem rozhodnutí, nejde o akci školy.
Zde jsou děti vybrané na olympiádu: Dominika, Naty P., Violka, Nela, Bára, náhradnice Naty Ř.
                                                             Šimon, Vítek, Kuba P, Kuba M., Tobiáš, náhradník Marek
Máte-li možnost, trénujte.

15.5.
Akce v nejbližších dnech:

- 19.5. sběr plastu ve Svitávce - celá škola obejde obec a nejbližší okolí a vyčistí ji od plastového odpadu volně se válejícího, s sebou pracovní rukavice, svačina, pití, pracovní oblečení
- 24.5. Olympiáda ve Velkých Opatovicích, sraz v 7:25 u školy, návrat do 14h, oběd už asi nestihneme, třídu odhlásím, s sebou svačinu a pití, kapesné (na koupi občerstvení), sportovní oblečení. Pojedeme objednaným autobusem, 40,- Kč
- 31.5. výukový program na Jezírku v Soběšicích, 160,- Kč
Prosím Vás tedy o zaplacení 200,- Kč za tyto dvě akce. Děkuji.

12.5.
XIX. dětská olympiáda žáků 1. roč. Velké Opatovíce 24.5.2017
Na olympiádu pojedeme celá třída, reprezentovat nás bude 5 dívek a 5 chlapců. Jména dám vědět příští týden. Pro ostatní je nachystán bohatý doprovodný program. Soutěžit se bude ve 4 disciplínách: běh 50m, běh 400m, skok daleký z místa, hod kriketovým míčkem. Trénujeme ve škole, ale můžete trénovat i ve volném čase, jistě to pomůže k lepším výsledkům. 
Pěkný víkend.

11.5.
Děti dostaly do ŽK papír s informacemi a návratkou týkající se místní knihovny a pasování prvňáčků na čtenáře. Prosím, pročtěte si a návratku co nejdříve pošlete zpět. Předběžně jsme s paní knihovnicí domluveni na 13.6.
Některé děti se zapojily do akce Vítání občánků (přednes básně), mají podrobné informace v deníčku. Velká pochvala za ochotu!
Na příští týden ať si děti donesou papírové hodiny, které dostaly první den ve škole.

9.5. - 12.5. Akce 8. třídy pro celou školu Převlekový týden
út - podkolenky
st - kravaty
čt - košile
pá - klobouky
Je to akce pro legraci, není třeba se zpojovat, kdo chce, může!
Pěkný víkend!

4.5.
Dnes děti odehrály svá maňásková divadla, moc se jim povedla a navzájem se pobavily. Nechte si doma také něco zahrát :-)

3.5.
Protože si ve slabikáři čteme o divadle, děti si mohou přinést maňáska, zahrají si divadlo samy.
Zítra děti dostanou ŹK, prosím, doplňte své podpisy u každého měsíce. Děkuji.

27.4.
Ještě poznámka k zítřku - malé kapesné znamená max. 50,-Kč, nejedeme na nákupy. Děkuji.
Přeji pěkný prodloužený víkend!

25.4.
Děkuji všem za zaplacení výletu.
V pátek je sraz v 7:45 v šatně školy, návrat asi 12:30-13h, oběd stihneme. S sebou svačinu, pití, oblečení na ven (program bude probíhat venku i vevnitř), může být malé kapesné.
Dnes děti dostaly školní EKONOVINY - počtěte si!
Pozor, ve škole výskyt vší (ne v naší třídě), zkontrolujte hlavy.

19.4.
Prosím o 150,- Kč na dubnový výlet.
Také bych od některých potřebovala vyjádření k chystané škole v přírodě - prosím o zprávu do deníčku, děkuji.

12.4.
Dnes jsme doseli náš záhonek - dvě odrůdy ředkviček a aksamitník. Vyklopili jsme tam taky žížaly, které měsíc zpracovávaly a hnojily vrstvy ve sklenici.
A připomínám, že po prázdninách vybírám 150,- Kč na výukový program ve Skalním Mlýně.
Přeji krásné Velikonoce Vám všem!

11.4.
Připsala jsem dětem do ŽK krátké slovní hodnocení, prosím přečtěte a podepište. Děkuji.

10.4.
Dnes jsme s dětmi byly na našem záhonku, zasadily jsme hrách naklíčený ve třídě, ve výsevu semínek budeme ještě pokračovat a o záhonek se budeme průběžně starat.

3.4.
Stále nám ve škole zlobí připojení k internetu, ne vždy mohu na stránky napsat DÚ. Děti si i nadále vše značí zeleným puntíkem. Děkuji za pochopení.
Děkuji všem za květiny na třídní okna, další se k nám už nevejdou :-)
Ve středu a ve čtvrtek se k nám přijdou podívat předškoláci z MŠ.
V pátek Vás zveme na Vítání jara a vynášení Moreny.
V pondělí 10.4. v 16h třídní schůzky

27.3.
Dnes ve výtvarné výchově jsme byli v parku pozorovat a načrtávat ploštice. Prima práce.
7.4. Vítání jara v MŠ a ZŠ
10.4. Třídní schůzky v 16h - prosím o účast, potřebuji s Vámi prohovořit školu v přírodě plánovanou na prosinec 2017. Děkuji.

24.3.
Krásný víkend!

22.3.
Možná jste se od dětí dověděli, že máme nově uspořádanou třídu - lavice jsou vždy dvě u sebe a tvoří hnízdečko. Toto uspořádání je dobré pro skupinovou práci, děti se učí spolupracovat, dělit se o úkoly, pomáhat si. Uvidíme, jak to děti zvládnou, ráda bych v tomto uspořádání pokračovala. Budu ráda za Vaše zpětné reakce, podněty. 

20.3.
Dnes jsme s dětmi přivítaly první jarní den a popovídaly si o jarních prázdninách.
Děkuji za květiny do třídy. Nicmémě primulky jsou už odkvetlé... Přivítáme ještě 2-3 pokojové nenáročné rostliny na třídní okna. Děkuji.

10.3.
Děti si odnesly Tv úbor na vyprání.
V pondělí ať si děti donesou igelitku na výtvarné práce za zimu.
Zkontrolujte dětem hlavy, výskyt vší. Prosím, buďte důslední.
Přeji Vám pěkné prázdniny, ať si děti odpočinou, vyspí se, vyběhají venku.

9.3.
Dnes měl děti na bruslení v režii pan trenér. Je tvrdý, náročný, ale dokáže ohodnotit snahu. Děti dostaly pěkně zabrat, ale mnoho se toho zase naučily, Doufejme, že to v nohách vydrží do příští zimy a bude se bruslit tak dobře jako tuto zimu.

6.3.
Akce třídy:
9.3. - poslední bruslení -
 v 8h odjezd od školy do Boskovic, s sebou brusle, helmu, svačinu, Čj a pouzdro si necháme ve středu v lavici, prosím o 50,- Kč
7.4. - Vynášení Moreny - akce pro veřejnost ve spolupráci s MŠ
28.4. - výlet do Skalního Mlýna (Moravský kras) - výukový program o netopýrech (1. a 2. tř)
31.5. - Jezírko (Brno - Soběšice) - Jezerníček - život ve vodě (1. a 2. tř)
Konec června - výlet do Olomouce, náměstí, ZOO (1.-5. tř) 

3.3.
Dobrý den, ve škole někdy zlobí připojení k internetu, může se tak stát, že nemohu napsat DÚ na web. Vše si ale děti značí do učebnic a sešitů, takže by to neměl být problém.
Prosím o doplnění písmenek do desek - až po písmeno C,c.
Prosím dobrovolníky, aby přinesli do třídy pokojové květiny na okna - pro zpříjemnění atmosféry - děkuji!
Dnes proběhlo poslední kolo recitační soutěže a výsledky jsou tyto:
1. místo   Šimon Burkoň
2. místo  Vítek Melša
3. místo  Jana Jeřábková
Blahopřejeme všem, kteří báseň zdárně a odvážně přednesli!
Do Lysic jako naši zástupci pojedou Šimon a Jana - budeme jim držet palce!

27.2.
Dnes proběhlo první kolo recitací - děti moc chválím za skvělé pamětné zvládnutí. Kladli jsme ale důraz i na výrazný přednes, správné tempo a postoj. Někteří ješte do středy dopilují.
Na konci vybereme dva zástupce, kteří se budou účastnit recitační soutěže v Lysicích dne 9.3.

21.2.
Příští týden už děti budou recitovat své básně - děkuji, že jste dětem pomohli s výběrem pěkných básniček. Těším se.
Dnes v hodině prvouky proběhl projekt Veselé zoubky, děti si odnesly užitečné dárečky, které jistě pomůžou celé rodině při péči o zdravý chrup :-)

13.2.
Zítra s sebou igelitovou tašku na výtvarné práce za pololetí.
Prosím o doplnění zásob do třídy - jeden balíček kosmetických ubrousků (suchých na smrkání), jedno mýdlo. Děkuji.

12.2.
Na konci února proběhne třídní kolo recitační soutěže. Vyberte si básničku, která se vám líbí. Prolistujte čítanky a knížky, hledejte si básničky na internetu... Nejdříve ji ale ráda uvidím. Básnička by měla mít alespoň 12 veršů (řádků). Všechny děti dostanou nabídku tří básní, ze kterých si můžete a nemusíte vybrat, nechávám na Vás.
Nejlepší recitátoři a recitátorky nás pak budou zastupovat na oblastní soutěži v Lysicích.
Tipy na autory dětské poezie: Jiří Žáček, Karel Šiktanc, Josef Brukner, Pavel Šrut, Emanuel Frynta, Jaroslav Seifert, Jiří Havel, Jan Vodňanský.
Poezii zdar!

9.2.
Do školy přišla nabídka podpořit nadaci Život dětem nákupem drobných dárků (viz www.zivotdetem.cz). Předměty jsou v ceně 20 - 40,- Kč, dětem projekt představili žáci 7. třídy. Dle uvážení můžete dětem příští týden peníze svěřit.

7.2.
Zítra a v pátek ředitelské volno. DÚ jsou na čtvrtek.

1.2.
Zítra jen pouzdro a věci na bruslení.

30.1.
Zítra se v poslední hodině rozdává vysvědčení. V pátek pololetní prázdniny.

Ve čtvrtek je sportovní den - první dvě hodiny se budeme sportu věnovat teoreticky - zhlédneme instruktážní videa a krátkou sportovní pohádku, po svačině jdeme bruslit na místní hřiště (ne do Boskovic).

Ředitelské volno bude 8., 10., 15., 20., 24.2.

Dnes chybělo ve třídě 11 dětí, množí se virozy a angíny. Vzhledem k mnoha dnům ředitelského volna musíme pokračovat v probírání učiva - prosím, abyste s dětmi v mezích možností učivo procházeli a postupně dopracovávali. Děkuji. Mám ve škole písanky a nové díly matematiky, kdo máte možnost, stavte se nebo mi dejte vědět, po kom je mohu poslat.
Učivo do středy:
Sl. do s. 42
Pís. do s. 22
Mat  - tělesa
Prv - s. 41 zubní hygiena (možno zhlédnout díl o zubech ze seriálu Byl jednou jeden život)
Brzké uzdravení všem!

25.1.
Dnes děti vyplňovaly v matematice na s. 60 opakovací test - musím všechny moc pochválit, dopadlo to nad očekávání dobře.
V Čj už to není tak slavné, dnes jsme psali cvičný diktát do nových sešitů. Budeme procvičovat psaní písmen, slabik, jednoduchých slov. Po každém diktátu nutno udělat opravu chyb, aby se neopakovaly. Prosím, procvičujte i doma.
V úterý 31.1. se v poslední hodině rozdává vysvědčení, ať si děti donesou obal, jde o výpis, který se nevrací.
Ve čtvrtek 2.2 je sportovní den - starší děti jedou lyžovat, ostatní pojedeme bruslit do Boskovic. Podrobnější info příští týden.

24.1.
Upozorňuji na informace na webových stránkách školy - 8., 10., 15.2. je ředitelské volno z důvodu vypnutí el. proudu.

20.1.
 V pondělí začínáme psáte perem.

19.1.
V pís. na s. 10 najdete hodnocení práce v písance. Připomínám, že v pondělí bychom začali psát perem.
Zítra bruslení.

18.1.
V pátek půjdeme opět bruslit, první dvě hodiny se učíme.

17.1.
Zítra do Pč vatu na sněhuláky
- omlouvám se za pozdní informaci, pokud nemáte, nic se neděje. 

13.1.
Děkujeme všem rodičům za pomoc při dnešním bruslení! Děti jsou opravdu moc šikovné, bojovníci. Má mrznout i nadále, tak využívejte místní led co nejčastěji, děti to jistě přivítají.
Pokud budou dobré podmínky, zopakovali bychom tuto akci opět příští pátek.
Pěkný víkend!

11.1.
V pátek budeme mít první dvě hodiny, po svačině půjdeme bruslit na místní led. Budeme tam asi v 10:15, prosím rodiče, kteří by mohli přijít pomoci s obouváním, aby přišli. Děkuji. Snad už nebude tak velký mráz... S sebou helmu, možno vzít i hokejku a puk.

3.1.2017
Zdravím Vás v novém roce a přeji, ať se se svými dětmi můžete radovat z každého dne.
K úkolům přes prázdniny: někteří neudělali vůbec, někteří četli, ale neobloučkovali, někteří neměli podepsáno - takže jsem vůbec nepoznala, zda opravdu četli. Takže znovu připomínám a prosím - číst každý den, obloučkovat slabiky, podepisovat. Děkuji.

V pondělí 9.1. budou třídní schůzky v 17h v naší třídě, tentokrát se sejdeme společně a probereme věci obecné, třídní. Pak bude možnost individuálního rozhovoru. Nachystejte si dotazy na vše, čemu nerozumíte, co Vás zajímá, budu se těšit.

22.12
Děkuji rodičům za spolupráci při chystání dárků pro spolužáka, všichni z nich měli radost, i za dárky pro třídu. Pěkné svátky a odpočiňte si.

21.12.
Brusleni proběhlo výborně, děti byly moc šikovné. Prý se těší na příště. Při školním koncertu si z plna hrdla zazpívaly vánoční písničky společně se sborem.
Do sekce DÚ jsem zapsala úkoly na svátky, aby děti nevyšly ze cviku :-). Hlavně ve čtení.
Zítra si děti vezmou jen pouzdro, pak cukroví, dárek, svačinu, své puzzle.
Přeji všem krásné Vánoce a v novém roce jen samá milá překvapení!

19.12.
Program tohoto týdne:

út - v Tv půjdeme na chvíli ven, cvičební úbor si děti odnesou na vyprání
st - bruslení, sraz v 7:45 u šaten (brusle, helma, svačina, pití, rukavice), po návratu koncert pěveckého sboru naší školy
čt - soutěž ve skládání puzzle - děti si mohou donést svoje puzzle na trénink, potom budou všichni skládat stejnou skládanku, boj o první tří místa. Následuje vánoční besídka - s sebou trošku cukroví a dárek pro kamaráda, děti si mohou nachystat nějaké krátké vystoupení - báseň, píseň, hru na hud. nástroj, kouzlo... Pokud chcete, můžete dětem zabalit pod stromeček nějaký dárek pro třídu - knížku, hlavolam...
Vyúčtování financí:
Vybráno 150,- + 100,- Kč = 250,- Kč
Utraceno 110,- výukový program + 72,- bus = 182,- Kč na akci na Rozmarýnku
Středeční bruslení 25,-Kč bus (10,- Kč na bruslení zbylo z minula) = 207,- Kč, tedy zůstává asi 43,- Kč na dítě. To je akorát na příští lednové bruslení, tedy jestli souhlasíte, nechám peníze v třídní kase na další bruslení.

8.12.
Děkuji Podsedníkům - už máme ve třídě krásný stromeček. Děti si na něj mohou přinést jednu svou oblíbenou ozdobu.
Zítra připomínám sraz v 7:40! Předpokládám, že program bude většinu času uvnitř budovy, nemusí být oblečení na ven. Prosím, kdo hůře zvládá cestu autobusem, ať si vezme půl hodiny předem Kinedryl.
Příští týden bude za mě ve třídě zástup (pí vychovatelka Koumalová), budu ze zdravotních důvodů s dcerou doma. Buďte proto shovívaví k případným nejasnostem či změnám. Děkuji.
Dnes si děti losovaly jméno človíčka, kterému mají nachystat pod stromeček dárek. Domluva je tato: Dárek nesmí svojí hodnotou přesáhnout 50,- Kč, může být jakkoliv dotvořen či obohacen vlastním výrobkem, obrázkem... Děkuji za spolupráci.

7.12.
Mám prosbu - neměl by někdo k zapůjčení do třídy umělý vánoční stromeček se světýlky? Třeba i nějaký, který nebudete během Vánoc potřebovat, aby nám ve třídě vydržel až do Tří králů... Jestli ano, prosím, ozvěte se mi. Děkuji.

5.12.
Děkujeme všem za páteční jarmark, doufám, že jste si ho pěkně užili. Moc chválím všechny prodavače, kteří s úsměvem a správnými počty obsluhovali! Naše třída si svými výrobky vydělala krásných 2.095,- Kč (z toho asi 100,- Kč půjde na pořízený materiál).
Prosím, aby si děti donesly igelitku, zbylé výrobky si rozdají, aby ještě někde či někomu udělaly radost.
V deníčku prosím podepsat zprávu o pátečním výukovém programu, prosím, aby všichni byli ve škole nejpozději do 7:40!!!

1.12.
Děkuji, že podepisujete čtení, funguje to báječně. Čtěte každý den.
Děkujeme za dárečky do jarmarku. A těšíme se na zítřek...

30.11.
Na pátečním jarmarku se bude prodávat od 15 do 18 hodin, ráda bych, aby se některé děti prostřídaly v roli prodavačů. Do 16h by to byly děti ze družiny, mohl by ke stánku někdo přijít i v následující době? Já tam budu stále, budeme se domlouvat a střídat operativně. Pokud ale víte, že Vaše dítě může pobýt od tehdy do tehdy, napište mi to (třeba na čtvrt hodiny). Děkuji za spolupráci.

28.11.
V pátek 2.12. se koná vánoční jarmark, 15-18h. Každá třída bude prodávat své adventní výrobky. Jistě přijďte a nakupte si výzdobu domů, utržené peníze zůstanou třídě, společně s dětmi se pak rozhodneme, jak a za co peníze utratíme. Můžete nás podpořit i nějakým výrobkem, který vyrobíte doma.
Prosím, aby si děti donesly černou fixu - do středy.

24.11.
Chválím moc děti za dnešní bruslení! Mnoho jich již pěkně bruslí, a ti, kdo na nich stáli poprvé, se velice snažili a udělali kus práce. Další bruslení bude před Vánoci. Nakonec je cena jednoho bruslení jen 10,- Kč, takže máte předplaceno.

23.11.
Zítra bruslení, děti mohou přijít do třídy nebo počkat dole u šaten, s sebou odvahu a odhodlání!
Slabikář a písanku si děti nechaly ve škole.
Prosím - do budoucna každé čtení ve Slabikáři či na PL podepisujte, můžete i napsat, kolikrát jste četli. Děkuji.

22.11.
Děti mají v deníčku nalepené informace ohledně bruslení, prosím podepsat.
Procvičujte hbité počítání do 5, sčítání i odčítání zpaměti - na vycházce, při uklízení, kdykoliv....

Bruslení
Ve čtvrtek 24.11. začínáme bruslit pod vedením pana trenéra Šebka. Odjíždět budeme vždy v 8.00 hod od školy a vracet se v 10.30 hod. Vybírat budeme vždy 50,-Kč ( vstupné + doprava - od většiny už mám). Žáci, kteří nemají svoje brusle, si mohou zapůjčit školní za úplatu 10,- Kč. Možnost nabroušení za 30,-Kč na celou sezonu. S sebou teplé oblečení, rukavice, helma (lyžařská nebo cyklistická), svačina, pití, z učení jen ČJ - necháme si ve středu ve škole.
Rodiče, kteří mají čas, se mohou dopravit na stadion a být nápomocni při obouvání bruslí, pak se mohou na výcvik dívat.

16.11.
V pátek jedeme do kina Doubravice. S sebou svačinu, pití, čip na oběd. Návrat do 12:45.

Prosím, aby děti bývaly každý den ve škole nejpozději 10 min před začátkem vyučování - musí mít čas na pozdravení kamarádů a nachystání věcí na 1. hodinu. Přijdou-li později, jsou rozevláté, nesoustředěné, nenachystané - a to je špatný začátek dne. Děkuji za pochopení.

14.11.
Zítra děti dostanou slabikáře a písanky, Živou abecedu si už nosit neboudou. Nechali jsme si ve škole hru Slabikovaná, tu si budou hrát ve volných chvílích.
Chválím dnes děti za psaní, hodně se zlepšily. Uvidíme, jak jim to půjde do písanek.
Stále platí každodenní čtení, aspoň pár slabik, slov, hry s písmenky.
Dnes se ve škole objevily vši, prosím, zkontrolujte dětem hlavy.
Akce v dalších týdnech:
- čt 17.11 státní svátek
- pá 18.11. kino Doubravice - Králové hor - s sebou jen svačinu, 50,- Kč
- čt 24.11. bruslení Boskovice, 50,- Kč

9.11.
V ŽA na s. 80 mají děti zapsaný souhrnný komentař ke svým písemným cvičením z minulých stránek. Některé stránky jsou nedokončené - prosím vše doplnit do pondělí 14.11. Prvky, které dětem nejdou, procvičujte. Nejčastěji píší děti chybně malé psací e (s.69)

8.11.
Děkuji všem, kteří přišli na třídní schůzky, Zájem o Vaše děti je moc důležitý!

4.11.
Rozpis  orientačních časů na TS dne 7.11.:
13:30  Hrubá, Kubínová, Plevač, Zouharová, Melša
14:00  Poláková, Růžička, Petrů
14:30  Burkoň, Jeřábková, Novotná
15:00 Hausmanová, Řehůřková, Vosika
15:30  Kupsová, Matuška
16:00  Pantůček, Podsedník
16:30  Michálková, Mazal, Pernica
Vidíte, že na půl druhou je vás hodně, kdo může, přijďte později. Děkuji.

V sobotu i v neděli ať děti čtou (písmena, slabiky, někdo i knížky)

1.11.
Dne 7.11. se konají třídní schůzky - hovorové hodiny v době od 13:30 do 17h. Jste zváni i s Vaším dítětem. Prosím, abyste orientačně napsali čas, který by se Vám hodil, napíšu pak rozpis, abyste nemuseli čekat. I tak prosím počítejte s tím, že náš rozhovor bude stručný. Pokud bude potřeba, domluvíme se na další konzultaci.

Na začátku šk. roku jsme vybírali od každého 100,- Kč do třídního fondu - tedy dohromady 2.700,- Kč. Jsou již utraceny za tyto položky:
771,-      sešity
687,-     papíry do VV
567,-     šanony
630,-     plastové kapsičky (pro každého 3ks)
   15,-     lopatka a smetáček
  62,-     provazy (na podzimníčka)
----------------------------------------------------
2.732,- Kč

31.10.
Zítra jdeme opět na vycházku po Svitávce, navštívíme místa ostatních dětí, kde jsme ještě nebyli.
V deníčku je zpráva na podepsání - o třídních schůzkách příští pondělí.

25.10.
Na podzimní prázdniny děti dostaly drobné úkoly - viz Domácí úkoly. Přeji pěkný podzimní čas. JS

23.10.
V pátek proběhlo ve škole Jablkobraní - moc povedená akce pro celé rodiny. Náš Podzimníček obsadil 2. místo, všechny děti dostaly malou odměnu. Ale nejkrásnější jsou stejně podzimníčci pěkně všichni pohromadě před školou...

19.10.
Tak ho máme - Podzimníčka! Moc se dětem povedl, každý přiložil ruku k dílu. Sešlo se mnoho materiálu, děti vypadaly, že ještě budou rády tvořit doma, tak ať se Vám daří! Fotografie nahraji večer, pokud se to povede. Řeším situaci s webovými stránkami - je překročen měsíční datový limit, tak kdyby něco nefungovalo jak má, nelekejte se, je to v řešení.

17.10.
Děkuji za pěkné fotky, to jsme se s dětmi pobavily!
Ve středu budeme během dopoledne vyrábět skřítka Podzimníčka. Ten bude hodnocen a před školou vystaven během pátečního Jablkobraní, na které jste všichni srdečně zváni. Proto je potřeba, aby si děti do školy ve středu přinesly přírodní materiál - kaštany, šípky a jiné bobule, větvičky, listy, seno, slámu (i ve větším množství), kamínky, semena, klacíky, šišky..., dále pak jehlu a nit na navlékání přírodních korálů, drátek a nevím, co vás ještě napadne. Jistě se nám Podzimníček povede.

14.10.
Dnes zvláštní dobrovolný úkol - přinést v pondělí svou fotku z doby miminkovské.
Pěkný víkend.

12.10.
Zítra v prvouce budeme pokračovat v procházení Svitávky a návštěvou míst, kde děti bydlí. Snad nebude pršet.
Přišla informace o projektu JIžní Morava čte, do kterého se zapojila místní knihovna. Bližší informace jsou na stránkách www.svitavka.knihovna.cz
Během listopadu pojedeme do Boskovic bruslit, prosím, abyste se pokusili sehnat pro děti brusle, pojedeme tam během zimy několikrát.

7.10.
Dnes se nám moc dobře pracovalo, rozdala jsem spoustu jedniček (ŽK mám u sebe). Také se děti zlepšily v převlékání do tělocviku, takže si už můžeme pěkně zacvičit. Pěkný víkend.

5.10.
V pondělí a ve středu jsme tvořili - moc se to povedlo! (foto)
Trénujte doma s dětmi písmenkové diktáty - vy říkáte: velké tiskací M, malé tiskací l... - děti řadí písmenka za sebe do řádku

3.10.
Dnes se děti přesazovaly na nová místa - aby poznaly nové kamarády a vnímaly třídu z jiného směru. Jistě si brzy zvyknou.

30.9.
Děti dostaly na víkend tělocviky domů na vyprání, prosím hned v pondělí zase donést, ať to v úterý všichni mají. Zkontrolujte, zda je tam všechno - některým chybí tepláky. Budeme co nejdéle chodit ven, takže jsou nutné.
Na konci každého měsíce donesou děti domů průhledné složky s hotovými prac. listy (ty jsou už Vaše), prázdnou složku si opět donesou v pondělí do školy.
Některé děti si opět vzaly na so a ne dobrovolný úkol.
Pěkný víkend.


27.9.
V rámci prvouky jsme podnikli vycházku po místech, kde děti bydlí, budeme v tom pokračovat. Místa si budeme značit do mapy Svitávky. Říkáme si, o jaký typ domu jde, co je před, za, vedle, z čeho je asi postavený, je dál, blíž škole...(foto)
Před jakýmkoliv psaním či kreslením doma zkontrolujte správný úchop tužky a správné sezení - rovná záda, kolena dopředu, nohy opřené o zem, oba lokty na stole. Tak se vždy rovnáme ve škole.
Děti mají v deníčku založené nabídky kroužků - keramický a výtvarný s pí Bakalovou, někteří si vzali nabídku Klubu deskových her a zábavné logiky.
Užijte si sváteční den!

23.9.
Dnes děti dostaly možnost vzít si zcela dobrovolný úkol na víkend - asi polovina dětí toho využila.
V pondělí děti dostanou písmenka - prosím nevytrhávejte všechna písmena, ale postupně podle toho, jak se je budeme učit. Je v nich pak velký nepořádek. Děkuji. A pěkný podzimní víkend.

22.9.
Připomínám pondělní divadlo - prosím některé o doplacení 40,-Kč.
V pondělí ať si děti donesou desky na písmenka.

20.9.
Dnes jsme degustovali řepu (foto). Aby děti věděly, co to ten dědek vlastně tahal...
Je mi líto, ale ve třídě se objevily vši. Prosím o pečlivé prohlédnutí hlav. Pokud se vši objeví, nesmí dítě chodit do školy, dokud není řádně ošetřeno a zbaveno parazitů. Děkuji za spolupráci!

19.9.
Podle Vašeho uvážení využívejte modrý uvolňovací sešit i doma - pokud vidíte, že něco dítěti moc nejde, přeložte další stránku, předepište a dítě ať procvičuje.
Prosím, aby si děti donesly do školy průhledné složky na zapínání (dostaly je první den ve škole), budou si do nich ukládat hotové pracovní listy a jiné úkoly, za čas je vždy přinesou domů, abyste viděli jejich práci.
Dále dejte svým dětem krabičku, kterou si dají do lavice - v ní budou fixy na tabulku, hadřík a lepidlo (potřebují je mít stále při ruce, stále se ztrácejí a kutálejí). Děkuji.

16.9.
Dnes jsme s dětmi pokořily kopec Hradisko, šel s námi i Rákosníček a všichni z pohádky o Budulínkovi (foto). Děti plnily úkoly, šlapaly navzdory únavě a nikdo se neztratil - takže úspěšný den, který si zase někdy rádi zopakujeme. Pěkný víkend!

14.9.
Děti dostaly deníčky se zprávou, prosím pod textem podepsat! Deníčky také podepsat a obalit.

13.9.
V pátek 16.9. jdeme na dopolední vycházku po okolí Svitávky. S sebou batůžek, pití, svačinu, pokrývku hlavy, čip na oběd. Na oběd se vrátíme.

Prosím Vás o 100,- Kč na tyto výdaje:
- 29,- Kč za sešity (deníček, 2x sešit A5, 1x sešit A4)
- 26,- Kč za papíry do VV (čtvrtky A4, A3, barevný papír)
- ze zbylých peněz zaplatím ještě papírové šanony, pastely, do třídy smetáček a lopatku, tekutá mýdla, vyúčtuji potom.